رهایی قاتل جوان از کابوس 6 ساله چوبه‌دار

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه از ایجاد صلح و سازش در یک پرونده قتل خبر داد.
به گزارش باختر ، جبار تجری در گفت و گو با ایسنا، در تشریح جزییات این پرونده گفت: حدود شش سال پیش جسدی در کرمانشاه کشف و مامورین نیروی انتظامی علت مرگ متوفی را قتل براثر اصابت گلوله اعلام می‌کنند.
وی افزود: با تشکیل پرونده برای این قتل، کار تحقیقاتی و کالبد شکافی جسد انجام و اقدامات اطلاعاتی برای شناسایی مقتول در دستور کار قرار می‌گیرد.
رئیس شوراهای حل اختلاف کرمانشاه تصریح کرد: سرانجام با تلاش‌های گسترده تیم تحقیقاتی این پرونده و با استفاده از اطلاعات موجود در گوشی تلفن همراه مقتول و سرنخ های اولیه ای که بدست می‌آید، قاتل شناسایی و بازداشت می‌شود.
وی با بیان اینکه قاتل در همان ابتدای دستگیری به قتل اعتراف می‌کند، اضافه کرد: شواهد و مدارکی بدست آمده در این پرونده، حاکی از آن بود که قتل اتفاقی و بدون انگیزه و از روی بی غرضی بوده است.
تجری گفت: سرانجام پس از طی تشریفات قانونی، از سوی مراجع قضایی برای قاتل این پرونده حکم قصاص صادر می‌شود، اما با پیگیری‌های خانواده قاتل و دستور دادستانی وقت، پرونده به شعبه 45 ستاد تالیف قلوب استان ارجاع می‌شود تا برای سازش در آن اقدام شود.
وی تاکید کرد: با ورود این پرونده به ستاد تالیف قلوب استان، اقدامات زیادی از سوی اعضاء ستاد، محاسن سپیدان و متنفذین محلی برای سازش در این پرونده صورت گرفت تا اینکه سرانجام در روزهای گذشته اولیای دم با حضور در دفتر ثبت اسناد رسمی رضایت بی قید و شرط خود را اعلام کردند و قاتل از چوبه دار رهایی یافت.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان در پایان اعلام کرد: در مدت شیوع بیماری کرونا، اعضای ستاد تالیف قلوب استان همچنان به مانند گذشته برای ایجاد صلح و سازش در پرونده های قتل غیرعمد تلاش می کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 26 = 28