روایت «دکتر علی رضایی» از سیل اخیر هرسین و خسارات وارده

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت که سیل سه روز گذشته در هرسین برخی خانه های مسکونی را صد در صد تخریب کرده و بسیاری از زمین های کشاورزی و احشام مردم را از بین برده است.

علی رضایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: سه شب گذشته ساعت ۹ شب به مدت ۲ ساعت بارندگی در شهرستان داشتیم که ۲۰ دقیقه از آن آنقدر سنگین بود که منجر به جاری شدن سیل شد و در اثر سیل، شهرستان هرسین و سه روستا خسارت زیادی در حد صد میلیارد تومان دیدند.

وی با بیان این که این سیل تلفات جانی نداشته است، اضافه کرد: با این حال برخی از خانه های مردم صد در صد تخریب شده و احشام، زمین های کشاورزی و اسباب و اثاثیه مردم نیز از بین رفته است.

رضایی با اشاره به بازدید میدانی خود از بخش های زلزله زده یادآور شد: برخی خانه های خشت و گلی که در مسیر سیلاب بودند تخریب شدند. پیاز و سیب زمینی و کلزا و همچنین انبارهای کشاورزی که در مسیر کانال آب بودند نیز تا حد زیادی خسارت دیدند و از بین رفتند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای پرداخت تسهیلات و وامهای بلاعوض و کم بهره به سیل زدگان یادآور شد: هلال احمر نیز در منطقه مستقر شده و در حال خدمات رسانی به مردم است که امیدواریم هر چه سریعتر وضعیت آنها سامان یابد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + = 7