ریشه گرانی در بی تدبیری است

13990916000725_Test_PhotoN
مشروح خبر

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: علت عمده گرانی ها و نابسامانی معیشتی مردم، از بی تدبیری است.

به گزارش باختر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، در دیدار نوروزی استاندار کرمانشاه و معاونین استانداری با آیت الله علماء،  بر ضرورت ساماندهی هر سریعتر  برخی اقلام مصرفی مردم تأکید شد.

امام جمعه کرمانشاه افزود: ظرف 42 سالی که از انقلاب اسلامی می گذرد در جهان خوب درخشیده ایم و به رغم مشکلات، دنیا در مقابل ما خضوع می کند.

وی با اشاره به تأثیرات مخرب ویروس منحوس کرونا بر اقتصاد جهانی تأکید کرد: اقتصاد جهان متأثر از این ویروی منحوس است و بالطبع مشکلاتی برای معیشت مردم ایجاد کرده است، اما در کشور ما با این پویش مؤمنانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مشکلات به حداقل رسیده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: تحقق شعار امسال مقام معظم رهبری بر عهده مردم و دولت می باشد،  یعنی مردم و دولت به صورت منسجم و برنامه ریزی شده، باید در جهت تحقق این شعار اتحاد و اتفاق داشته باشند.

وی در خصوص انتخابات پیش روی کشور خاطر نشان ساخت: برگزار ی انتخابات برای ما خیلی روان و ساده است، زیرا هیچ کشوری به اندازه ما انتخابات نداشته و این برنامه سیاسی را اجرا ننموده است.

امام جمعه کرمانشاه در خصوص بیکاری بالای استان افزود: متأسفانه آمار بیکاری استان بالاست و تعجب است با وجود این همه ثروت و منابع خدادای،  چرا باید در استان بیکار داشته باشیم؟

گفتنی است قبل از سخنان آیت الله علماء،  مهندس بازوند استاندار کرمانشاه طی سخنانی گفت: متأسفانه روند کرونا نگران کننده است و اگر رعایت نشود وضعیت بدتر خواهد شد.

وی گفت از 3 هزار و 300 تخت بیمارستان های استان تعداد 2 هزار و 500 تخت برای کرونا در نظر گرفته شده است و در این راستا استان به ده دستگاه اکسیژن سازبه ارزش حدود 30 میلیارد توان  نیار دارد که سه دستگاه آن از محل اعتبارات وزارت نفت در حال تهیه می باشد.

وی تأکید کرد: یک نقشه راه اصلاح شده ای برای گذر از این پیک کرونا در نظر گرفته ایم که امیدواریم با همکاری و رعایت مردم ، به سلامت و با حداقل تلفات بتوانیم از آن عبور کنیم.

شایان ذکر است بعد از استاندار کرمانشاه، دو تن از معاونین استانداری سخنان کوتاهی ارائه نمودند،  حسین خوش اقبال معاون سیاسی امنیتی استانداری در خصوص برگزاری انتخابات پیش روی کشور گفت:امیدواریم بتوانیم انتخابات سال 1400 را که یکی از انتخابات مهم کشور می باشد، با حضور پر شور مردم برگزار نماییم.

سپس هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه در ادامه گفت: متأسفانه کرونا بر اقتصاد استان تأثیر گذاشته و طبعاً مشکلاتی را به وجود آورده است اما به رغم این مشکلات پروژه های عمرانی و اقتصادی به خوبی در حال پیشرفت می باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 1 =

25 + = 30