رییس اتحادیه بارفروشان کرمانشاه: مشکلی در زمینه میزان عرضه میوه و تره بار وجود ندارد

رئیس اتحادیه بارفروشان کرمانشاه با بیان اینکه اکنون مشکلی در زمینه میزان عرضه میوه و تره بار در کرمانشاه وجود ندارد، گفت: باید برای افزایش قدرت خرید مردم در پی اتخاذ راهکاری مناسب باشیم.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا، عیسی حاج علیانی ، به افزایش قیمت میوه و تره بار اشاره کرد و افزود: این گرانی، قدرت خرید مردم را کاهش داده است و باید فکری به حال آن کرد.
او در خصوص افزایش قیمت گوجه فرنگی نیز گفت: در سال گذشته هر کیلوگرم گوجه با قیمت تقریبی 250 تومان به کارخانه رب گوجه تحویل داده می شد و این رقم در سال جاری به میزان یک هزار و 700 تومان رسیده و از سوی دیگر شاهد صادرات آن به خارج از کشور نیز هستیم.
وی با بیان اینکه گوجه رب 50 درصد قیمت بازار است و محصولی درجه 2 تلقی می شود، گفت: با توجه به این موضوع بدیهی است که قیمت گوجه فرنگی با کیفیت در میدان بار به میزان چهار هزار تومان به فروش برسد.
وی با بیان اینکه قیمت میوه های پاییزی هنوز تعیین نشده، در خصوص وضعیت انتقال مکان میدان میوه و تره بار گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود و هزینه بربودن این طرح، فعلا انتقال میدان فعلی میوه و تره بار به مکان مناسب تر منتفی است و برنامه جدی برای این انتقال وجود ندارد.
رئیس اتحادیه بارفروشان کرمانشاه با تاکید براینکه باید برای ایجاد بازار آرام و به دور از رکود تلاش شود خواهان همکاری مسئولان، فروشندگان و مردم در این زمینه شد.
اکنون 200 واحد صنفی عرضه میوه و تره بار در میدان بار کرمانشاه وجود دارند که برخی از این واحدها به دلیل متراژ اندک فاقد جواز کسب هستند و به صورت مشارکتی به فعالیت می پردازند.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 7 =