رییس سازمان صمت کرمانشاه: علت حادثه معدن گیلانغرب تراکم گاز در تونل معدن بوده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به بررسی کارشناسی که از حادثه معدن گیلانغرب صورت گرفته، گفت: علت اصلی این حادثه تراکم گاز در تونل معدن بوده است.
به گزارش باختر محسن دارابی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: براساس نتایج بررسی کارشناسی حادثه روز (۱۳ تیر) معدن بیتومین گیلانغرب، مشخص شد دلیل اصلی این حادثه تراکم گاز در تونل معدن و احتمالا به دلیل نقص در جت فن تونل بوده است.
به گفته این مسئول، نقص جت فن و ایجاد اختلال در تولید اکسیژن در تونل معدن یک رویداد غیرقابل پیش‌بینی بوده و ناشی از عدم نظارت نیست.
وی تاکید کرد:هیچ ریزشی در این معدن رخ نداده است.
وی ادامه داد: این حادثه در معدن قیرطبیعی «هواربزه» در گیلانغرب رخ داد.
به گفته رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه، از هفت مصدوم این حادثه یک نفر فوت شد، پنج نفر ترخیص شدند و یک نفر در بیمارستان بستری و تحت مداوا است.
دارابی از ورود دستگاه‌های مختلف برای امدادرسانی در این حادثه قدردانی کرد و افزود: با دستور مستقیم استاندار استفاده از دو بالگرد برای امدادرسانی به آسیب‌دیدگان این حادثه داشتیم که کم سابقه بود و اگر این همکاری‌ها نبود امکان داشت هفت نفر فوتی در این حادثه داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مختلف که برای امدادرسانی این حادثه ورود کردند، تا ساعت ۲۳ شب پای کار بودند.
رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه اشاره ای هم به وضعیت ایمنی سایر معادن استان داشت و با بیان اینکه عمده این معادن از نظر رعایت موازین ایمنی مشکلی ندارند، اضافه کرد: تمام معادن مسئول فنی دارند که گزارش‌های مربوطه را به صورت ماهیانه برای سازمان صمت ارسال می‌کنند و ما نیز نظارت جدی بر شیوه کار در معادن داریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 1 =