رییس پلیس راه کرمانشاه:12 نفر در «تصادفات» نوروز امسال جان باختند کاهش 5 درصدی تصادفات

مشروح خبر

رییس پلیس راه استان کرمانشاه از کاهش پنج درصدی تصادفات جاده‌ای استان در نوروز امسال خبر داد.
به گزارش باختر، سرهنگ مراد حیدری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اجرای طرح نوروزی پلیس راه از 24 اسفند تا 15 فروردین، گفت: خوشبختانه با عملکرد مناسب پلیس و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان، نوروز امسال در مجموع شاهدکاهش پنج درصدی تصادفات نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم.
حیدری خاطرنشان کرد: این میزان کاهش در حالیست که نوروز امسال افزایش 15 درصدی تردد در محورهای استان را داشتیم.
وی از فوت 12 نفر در تصادفات رخ داده در جاده‌‌های استان در نوروز امسال خبر داد و افزود: این تعداد تغییر چندانی نسبت به نوروز سال گذشته نداشته است. حیدری با بیان اینکه 42 درصد تصادفات بصورت واژگونی خودرو بوده، گفت: متاسفانه عمده تصادفات به علت ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه ناشی از سرعت بالا یا خستگی و خواب آلودگی بوده است. رییس پلیس راه استان کرمانشاه با بیان اینکه اوج ترافیک نوروزی در محورهای استان در روزهای 28 و 29 اسفند، چهارم تا ششم فروردین و نیز یازدهم تا سیزدهم فروردین بوده است، گفت: در این روزها ترافیک جاده های استان به بیش از
10 برابر روزهای عادی سال افزایش یافت.
وی از حضور 106 تیم گشتی در محورهای استان در نوروز امسال خبر داد و افزود: 150 نیروی پلیس راه در قالب 106 تیم گشتی محورهای استان را رصد کرده و با جدیت با تخلفات برخورد کردند که ماحصل آن را می توان در کاهش آمار تصادفات مشاهده کرد.
حیدری با اشاره به وجود 28 دستگاه دوربین ثابت در محورهای استان، گفت: این دوربین‌ها بیش از 2700 مورد سرعت غیرمجاز در محورهای استان را در نوروز ثبت کردند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + سه =

4 + 4 =