رییس پلیس فرودگاه کرمانشاه: امسال 10 قلم دارویی از طرف عربستان جرم اعلام شده است

مشروح خبر

 

رئیس پلیس فرودگاه کرمانشاه گفت: کشور عربستان سال گذشته برای سفر حج تمتع لیست بلند دارویی به عنوان ممنوعه در نظر گرفته بود که امسال این لیست ممنوعه به 10 قلم کاهش یافته است.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا؛ سرهنگ حسین نجفی در همایش متمرکز زائران حج تمتع استان کرمانشاه در سرسرای شهید بهشتی، افزود: همراه داشتن قرص های کدئین، متادون و ترامادول جرم محسوب می شود.
وی ادامه داد: حمل مواد اسیدی مانند ترشیجات، آبلیمو، آبغوره و مواد محترقه آتش زا، اشیاء برنده و اسباب بازی هایی که شبیه اسلحه هستند نیز ممنوع است.نجفی حمل گیاهانی مانند شیرین بیان که شباهت به مواد مخدر دارند را نیز ممنوع اعلام کرد.
وی به زائران توصیه کرد که در فرودگاه از هیچ کسی بار قبول نکنند چرا که اگر در باری موردی کشف شود حامل آن بار مجرم شناخته می شود.
رئیس پلیس فرودگاه کرمانشاه تاکید کرد از هر کسی که مواد مخدر به هر میزان کشف شود برای بار اول یک تا پنج سال، بار دوم پنج تا 15 سال ممنوع الخروج خواهد شد.
وی بیان داشت که کسی نمی تواند به بهانه های پزشکی با خودش مواد مخدر به همراه داشته باشند چرا که آبروی نظام و وجه سیاسی کشور بالاتر از این مسائل است.
نجفی افزود: پلیس عربستان اگر از زائری کشفیاتی داشته باشد کل کاروان را به خاطر آن یک نفر گیر
می دهند و این خود حق الناس است.
او تاکید کرد که بسیاری از علمای ما استعمال مواد مخدر را حرام اعلام کرده اند و معنی ندارد کسی که برای کسب ثواب زیارت به حج مشرف می شود فعل حرام مرتکب شود.
وی به زائران توصیه کرد که حتما چهار ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند چرا که پروازهای عربستانی سابقه تاخیر در پرواز ندارند.
امسال یک هزار و 150 نفر زوار کرمانشاهی در تاریخهای 9 ، 10 و 11 مرداد ماه به حج تمتع اعزام می شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پانزده =

9 + 1 =