زنگ مجلس یازدهم به صدا درآمد

ga7SSDJUxWVD

 معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه گفت: از صبح ديروز 6 فرمانداری استان کرمانشاه آماده ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند.
به گزارش باختر، محمدابراهیم الهی‌تبار در گفت‌وگو با فارس، رسماً از آغاز ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به دستور وزیر کشور خبر داد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه، انتخابات را موضوعی مهم دانست و اظهار داشت: انتخابات در کشور ایران برگرفته از رای و نظر مردم است، از این رو بسیار مهم است.
وی با تاکید بر سرمایه‌های اجتماعی در انتخابات، گفت: امروز رویکرد دشمن تکیه بر مردم به‌عنوان سرمایه‌های اجتماعی است، پس باید آگاهانه باید توطئه‌های دشمنان را در راستای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات خنثی کنیم.
الهی‌تبار با بیان اینکه از دهم تا 16 آذرماه از داوطلبان نمایندگی مجلس ثبت‌نام به عمل می‌آید، افزود: استان کرمانشاه دارای هشت نماینده است که در 6 حوزه انتخابیه، انتخاب می‌شوند.
به گفته این مسؤول، حوزه انتخابیه کرمانشاه «سه نماینده»؛ حوزه انتخابیه اسلام‌آباد غرب و دالاهو « یک نماینده»؛ حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب «یک نماینده»؛ حوزه انتخابیه پاوه، روانسر، جوانرود و ثلاث‌باباجانی «یک نماینده»، حوزه انتخابیه کنگاور، هرسین و صحنه «یک نماینده» و حوزه انتخابیه سنقرو کلیایی نیز «یک نماینده» بر کرسی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تکیه خواهند زد.
وی با اشاره به اینکه 6 حوزه انتخابیه در استان کرمانشاه داریم، افزود: فرمانداری کرمانشاه (حوزه انتخابیه کرمانشاه)، فرمانداری اسلام‌آباد غرب (حوزه انتخابیه اسلام‌آباد غرب و دالاهو)، فرمانداری پاوه (حوزه انتخابیه پاوه، روانسر، جوانرود و ثلاث‌باباجانی)، فرمانداری قصرشیرین (حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب)، فرمانداری کنگاور (حوزه انتخابیه کنگاور، هرسین و صحنه) و فرمانداری سنقرو کلیایی (حوزه انتخابیه سنقرو کلیایی) کار ثبت‌نام از داوطلبان را انجام‌ می‌دهند.
الهی‌تبار خاطرنشان کرد: داوطلبان خارج از استان با مراجعه به وزارت کشور و داوطلبان خارج از کشور با مراجعه به سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران می‌توانند ثبت‌نام کنند.
داشتن حداقل سن 30 و حداکثر 75 سال، مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن که دارای ارزش استخدامی باشد، داشتن مدرک پایان خدمت نظام وظیفه، التزام عملی به اسلام و تابعیت ایرانی از شرایط نام‌نویسی داوطلبان است که معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه به آن اشاره کرد.
وی تصریح کرد: یازدهمین دوره انتخابات مجلس به‌صورت الکترونیکی است و از 17 تا 26 آذرماه به مدت 10 روز، صلاحیت داوطلبان در هیأت‌های اجرایی بررسی می‌شود.
الهی‌تبار با بیان اینکه یک هیأت نظارت بر انتخابات در استان داریم، افزود: این هیأت متشکل از پنج نفر هستند.
وی گفت: در 14 شهرستان استان نیز هیأت نظارت داریم که متشکل از سه نفر هستند، همچنین در بخش‌های تابعه شهرستان‌ها نیز هیأت‌های نظارتی سه نفره داریم.
این مسؤول ادامه داد: بلافاصله پس از پایان ثبت‌نام نامزدهای انتخاباتی، هیأت‌های اجرایی رسیدگی به صلاحیت‌ها را در براساس استعلامات مراجع چهارگانه در دستور کار خود قرار می‌دهند و در صورت عدم تایید صلاحیت افراد می‌توانند شکایت خود را به دفتر هیأت نظارت استان تحویل دهند.
الهی‌تبار گفت: پیش‌بینی می‌شود در استان کرمانشاه بیش از 300 داوطلب در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کنند و یک‌هزار و 580 صندوق اخذ رای مستقر شود.
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه جاری برگزار می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 74 = 82