سازش؛ پایانی بر کابوس 9 ساله جوان قاتل

156348559
مشروح خبر

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه از ایجاد صلح و سازش در یک پرونده قتل پس از 9 سال خبر داد.
به گزارش باختر، جبار تجری در گفت و گو با ایسنا، در تشریح جزییات این پرونده، اظهار کرد: حدود 10 سال پیش گزارشی مبنی بر کشف جسدی در یکی از محلات شهر کرمانشاه به ضابطین دستگاه قضایی اعلام و پس از حضور نیروی انتظامی در محل و انجام تحقیقات از مردم محله مشخص می شود یک دستگاه خودرو سواری جسد را به بیرون پرتاب کرده و به سرعت از محل متواری شده است.
رئیس شورای حل اختلاف استان کرمانشاه تصریح کرد: پس از جمع آوری مستندات و شناسایی هویت مقتول، در مرحله دوم تحقیقات از خانواده مقتول آغاز می شود، تا اینکه سال 1390 پس از چندماه کار اطلاعاتی نیروی انتظامی و اداره آگاهی استان، دو نفر به عنوان مظنون اصلی پرونده شناسایی و دستگیر می شوند.
وی اعلام کرد: پس از دستگیری این دو نفر و اعترافات آنها مشخص می شود که قتل توسط یکی از آنها صورت گرفته و دیگری هم در آن مشارکت داشته است.
تجری اضافه کرد: در نهایت پرونده ای برای این دو متهم در دادسرای استان تشکیل و پس از رسیدگی قضایی حکم قصاص برای قاتل پرونده صادر می شود.
رئیس شورای حل اختلاف استان تاکید کرد: پس از اعلام این حکم، خانواده قاتل درخواست می کنند تا این پرونده قتل به ستاد تالیف قلوب شورای حل اختلاف استان جهت ایجاد صلح و سازش ارجاع شود.
وی ادامه داد: با ارجاع این پرونده به ستاد تالیف قلوب، اعضای این ستاد تلاش گسترده خود را برای اخذ رضایت از اولیاء دم آغار کردند که خوشبختانه پس از چندین سال تلاش شبانه روزی در نهایت منجربه نتیجه شد.
تجری خاطرنشان کرد: خانواده مقتول اخیرا با حضور در یکی از دفاتر اسناد رسمی رضایت بی قید و شرط خود را ثبت کردند و به این ترتیب جوانی دیگر با رهایی از کابوس چوبه دار به آغوش خانواده بازگشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + چهارده =

1 + 1 =