«سازش» اولویت اصلی محاکم قضایی در کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه،پرویز توسلی زاده رییس کل دادگستری استان کرمانشاه در نشست با قضات و مسئولین دادسرای استان، با تاکید بر لزوم کاهش تعداد پرونده های موجود دستگاه قضایی استان، اظهار کرد: باید تا آنجایی که ممکن است پرونده های موجود را از طریق صلح وسازش حل نمائیم.
وی تصریح کرد: انتظار می رود برای رسیدن به هدف مطلوب،شعب دادسرا با تلاش مضاعف تعداد بیشتری از پرونده ها را رسیدگی نمایند.
رئیس کل دادگستری استان اعلام کرد: البته برای رسیدگی سریعتر به پرونده های دادسرا 15 قاضی جدید را طی هشت ماه گذشته به این مرکز اضافه کردیم و برنامه داریم تا چند ماه آینده هم تعدادی دیگر اضافه کنیم.
وی در ادامه گفت: علاوه بر کاهش پرونده های موجودی، تعداد پرونده های ورودی دادسرا هم باید سیر نزولی داشته باشد که برای این منظور باید در بحث پیشگیری و سازش بیشتر کار شود.
توسلی زاده تاکید کرد: طبق آمارها حدود 10 درصد جرائمی که در استان رخ می دهد، در حوزه جرائم مهمه قرار می گیرند، لذا قضات ما باید بیشتر به این پرونده ها تمرکز کنند و سایر پرونده ها را به سمت سازش و قرار نهایی سوق دهند.
رئیس کل دادگستری استان با تاکید بر لزوم کاهش تعداد بازداشتی ها، اعلام کرد: در ماه های گذشته یکی از سیاست هایی که در استان آن را اجرایی کردیم کاهش تعداد بازداشتی ها بود که خوشبختانه منجر به نتیجه شده و آمار بازداشتی های ما کاهش یافته است.
وی در ادامه ضمن آنکه از قضات دادسرای استان خواست تا به مدیریت پرونده ها و اختلافات بپردازند، گفت: متاسفانه گاها برخی منازعات و اختلافاتی که چندان جدی نیست، منجر به جرائم مهمتری می شود که برای جلوگیری از این مسئله باید آنها را مدیریت کرد.
توسلی زاده همچنین با تاکید بر لزوم مردمی کردن دادگستری، افزود: این موضوع نیز مورد توجه رئیس محترم قوه قضائیه است که کار ما باید منجر به آرامش مردم شود و ما نیز در آن بدنبال اجرایی شدن آن هستیم.
وی در ادامه با بیان اینکه سازش باید در تمام پرونده های دادسرا مورد تاکید قرار گیرد، گفت: باید این نگاه و رویکرد را در میان قضات ایجاد کنیم که زندانی کردن نباید به راحتی انجام گیرد و توجه به این مسئله را در تک تک پرونده ها داشته باشیم.
رئیس کل دادگستری با تاکید براینکه مجازات کردن، هزینه های زیادی را بر جامعه، فرد بزهکار، خانواده و دستگاه قضا تحمیل می کند، اعلام کرد: قضات تلاش کنند تا میزان سازش در پرونده ها را به حداکثر رسانده و از کمک بزرگان و متنفذین در این راه استفاده کنند و به جامعه و مردم آرامش ببخشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

56 + = 62