سرما 2500کنتور و لوله آب را در کرمانشاه ترکاند

unnamed

مدیرعامل آب و فاضلاب کرمانشاه بااشاره به برودت بی‌سابقه هوا، گفت: براثر سرما و یخبندان شکستگی ۱۱۷ فقره کنتور و ۲هزار و ۵۰۰ ترکیدگی لوله و انشعابات منازل مشترکان در استان به سامانه ۱۲۲ گزارش شده است.

به گزارش باختر و به نقل از ایرنا، علیرضا تخت شاهی افزود: برودت بی سابقه هوا در روزهای گذشته کنتور منازل ۱۱۷ مشترک کرمانشاهی را بر اثر یخ زدگی و رعایت نکردن توصیه های شرکت آب و فاضلاب برای مواجهه با یخ زدگی لوله ها و کنتورها، شکست.
او گفت: برودت بی سابقه هوا که دمای منفی ۱۰ درجه سانتیگراد را برای شهر کرمانشاه به همراه داشت باعث شد مشترکینی که توصیه های این شرکت را مبنی بر نحوه عایق‌بندی لوله ها و پوشش کنتورهای آب رعایت نکرده بودند و سعی در رفع یخ‌زدگی کنتور با آب جوش داشتند،با شکستگی لوله و کنتور منزل و قطع آب مواجه شوند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در ادامه گفت: با توجه به برودت هوا، احتمال ترکیدگی لوله های روباز و کنتورهای آب وجود دارد، لذا از مشترکان درخواست می شود با استفاده از پوشش های مناسب از جمله پشم شیشه، موکت، گونی و غیره برای عایق بندی کنتورها و لوله های روباز آب اقدام و در صورت بروز یخ زدگی مواردی از قبیل ریختن آب جوش روی کنتور آب و روشن کردن آتش در حوضچه کنتور جدا خودداری کنند.
تخت شاهی تأکید کرد: نگهداری بهینه از کنتورهای آب و لوله های روباز از یخ زدگی در فصل زمستان و انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به این تاسیسات در فصل زمستان توسط مشترکین ضروری است.
وی افزود: مرکز ارتباطات مردمی روابط عمومی آب و فاضلاب با شماره تماس ۱۲۲ هم در کلیه روزهای سال به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سووالات و راهنمایی همشهریان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + = 20