سرمقاله/چرایی سکوت احزاب استان

مشروح خبر

photo_۲۰۱۸-۰۸-۲۸_۱۴-۰۹-۵۶

فریبرز نجفی مهر

متاسفانه در سال های اخیر که چالش های استان ما از بیشتر نقاط کشور برجسته تر شده است و قاعدتا بایستی نخبگان و گروه های مرجعی مانند احزاب و رسانه ها چابک تر و پرتحرک تر به رصد مطالبات مردم بپردازند و به پیگیری خواسته های بدنه اجتماعی مبادرت ورزند، دیده نمی شود که احزاب شناسنامه دار کرمانشاه، بطور جدی نمایندگی خواسته های بحق و قانونی مردم را بر عهده گرفته و دغدغه های آنها را چنان فریاد بزنند که به گوش مسئولین استان برسد.
برعکس مشاهده می گردد که برخی از آنان به جای پرسشگری و پردازش واقعیت های استان، تلاش دارند ناکارآمدی مسئولین را توجیه نمایند در حالیکه قاعدتا احزاب مکلفند به دور از هرگونه پرخاش و شتابزدگی و با نگاهی فارغ از سهم خواهی و بطور آشکارا، جبران عقب افتادگی ها و مشکلات استان را از مدیران اجرایی خواستار باشند.
از طرفی از آنجایی که رویکرد مدیریتی استاندار کرمانشاه، به گونه ایست که در ایشان اراده خاصی برای تشکیل نشست های مستمر و کارشناسانه با احزاب دیده نمی شود، لذا نمی توان فرض را بر این دانست که سیاسیون ما در جلسات پشت درهای بسته!، نظرات خود را به استاندار انتقال می دهند. پس واقعا چه علتی دارد که این سکون و رهاشدگی بر احزاب ما مستولی شده و هیچ یک از آنان اهتمامی برای بیان مطالبات مردم ندارند؟ چرا هیچ یک از احزاب درباره نامناسب بودن فضای کسب و کار، وضعیتِ قرمزِ نرخ تورم، بیکاری و فلاکت در استان، چرایی عدم توجه به نیروهای توانمند بومی برای تصدی مناصب مهمی همچون سازمان برنامه و بودجه و... سخن نمی گویند و از تاثیر استمرار حضور مدیرانِ تکراری و ناکارآمد در ایجاد این اوضاع، تحلیلی ارائه نمی دهند تا بلکه چراغ راهی برای تصمیم گیری های آتی هوشنگ بازوند باشد؟ البته جریان خاصی در این مدت به ویژه در ماه های اخیر سعی داشته است با هوشمندی تمام این ذهنیتِ نادرست و مخدوش را بر فضای سیاسی و کنشگری این دیار بگستراند که افراد یا گروه های هوادار دولت اگر بخواهند شرایط حاکم بر
حوزه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی کرمانشاه و ناکارآمدی برخی مدیران را به نقد بکشند و مطالبه گری کنند، این به معنایِ مخالفت آنها با دولت و ناهمراهی با سیاست های آن خواهد بود؟! این تفکرِ منسوخ تلاش دارد با مرعوب نمودن احزاب و سیاست ورزان استان از متهم شدن به سیاه نمایی، آنها را از اظهارنظرهای کارشناسانه برحذر دارد و محیطی امن را برای ادامه حضور افرادی که با لابی در چرخه مدیریتی استان حضور دارند، فراهم آورد.
یادمان نرود که پویاییِ احزاب و رصد فعل و انفعالات سطح استان توسط آنها
می تواند زوایای تاریکِ لابی ها و محافل فرصت طلب را روشن نموده و علاوه بر آن چارچوبی قانونمند را برای پیگیری خواست های متراکم مردم ایجاد نماید و از سرریز شدن آنها به کف خیابان ها و غیرمدنی شدن انتقادات جلوگیری کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

2 + 6 =