سرمقاله / توسعه گردشگری روستایی در گرو همت دهیاران

download (2)
مشروح خبر

download (2)

حامد حسینی

گردشگری کشاورزی علمی است برای جذب گردشگران به یک منطقه خاص، به بیان دیگر گردشگری کشاورزی شامل فعالیت هایی مبنی بر کشاورزی است و گردشگران را به فعالیتهای تفریحی در فضای باز، دیدن مزارع و مناطق بکر و حتی سکونت در این مناطق سوق می دهد.
در دنیای امروز که بسیاری از مردم به دنبال فرار از شلوغی و زندگی شهری هستند، گردشگری کشاورزی می تواند پاسخی مناسب به نیاز این دسته از مردم باشد. از طرف دیگر گردشگری در این زمینه می تواند پاسخی به نیاز برای تنوع در فعالیت های کشاورزی روستاییان باشد. با توجه به این نیاز دوطرفه که وجود دارد، به راحتی می توان در این زمینه فعالیت کرد اما برای شروع، این روستاییان هستند که ابتدا باید پیشقدم شوند. در کشور ایران موضوع گردشگری کشاورزی به طور کامل شناخته نشده است و جز چند روستا مانند ماسوله و کندوان، دیگر روستاها و مناطق گردشگری برای مردم شناخته نشده است.صاحب نظران بر این باورند که گردشگری کشاورزی به عنوان راهبردی جدید نقش مهم و سازنده ای در توسعه کشاورزی پایدار ایفا می کند. اما با توجه به موقعیت استان کرمانشاه که دارای اقلیم چهارفصل، طبیعت بکر، روستاهای خاص هر منطقه و همسایگی با کشور عراق
می تواند پذیرای گردشگران زیادی به استان شود.
ایجاد اقامتگاه های روستایی همگن با محیط آن منطقه، توسعه صنعت بوم گردی، شناساندن محصولات بومی محلی از نخستین کارهایی است که باید روستاییان فراهم کنند.همچنین حضور سرمایه گذاران در این عرصه و فعالیت بیشتر شرکت های گردشگری با ایجاد تورهای بومی محلی خالی از لطف نیست و می تواند تحقق این موضوع را تسریع نماید.با توجه به این پتانسیل های مناسب کرمانشاه فقط همت روستاییان و دهیاران را می طلبد که بتوان به شایستگی استان کرمانشاه را پیشرو در گردشگری کشاورزی کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هجده =

+ 39 = 44