سرمقاله/ شورا درگير شوهردادن دختران!

مشروح خبر

photo_۲۰۱۷-۰۵-۲۸_۱۱-۴۰-۵۸

هادی نوروزی – سردبیر

در فصل هفتم قانون اساسي كشور در باب شوراهاي اسلامي شهر و روستا و شرح وظايف آنها چنين آمده است كه؛ «برای پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی از طریق همکاری مردم با توجه به مقتضیات محلی، اداره امور هر روستا، بخش، شهر، شهرستان یا استان با نظارت شورایی به نام شورای ده، بخش، شهر، شهرستان یا استان صورت می‌گیرد که اعضای آن را مردم همان محل انتخاب می‌کنند». بنابراين قانونگذار شورا را به منظور پيشبرد سريع
برنامه هاي اجتماعي، اقتصادي، عمراني، بهداشتي، فرهنگي، آموزشي و رفاهي تشكيل داده است اما آنچه كه در مقام عمل از عملكرد شورا و شوراييان مي بينيم انجام اموری وراي اين موارد ذكر شده در قانون است به گونه اي كه سخنگوي شوراي شهر كرمانشاه فريادش از درخواست هاي عجيب مردم از شورا بلند شده و گفته است: « در حال حاضر 95 درصد فعاليت شورا، خارج از وظايف اصلي آنهاست. به گونه اي كه مردم براي كوچكترين جزييات زندگي شخصي خود، راه شورا را در پيش گرفته و اگر از يك عضو شورا جواب منفي بشنوند سراغ عضو ديگر مي روند تا بالاخره خواسته آنها اجابت شود! »
او همچنين گفته است:« به عنوان نمونه موارد درخواستی از بنده به عنوان یک عضو شورا از درخواست خون صلح گرفته، هست تا شوهر دادن دختران و زن گرفتن برای پسران و آشتی دادن زوج ها!».
البته اين عضو شوراي شهر كرمانشاه به يك خواسته مكرر و معمول مردم از شوراييان كه همان استخدام و پيدا كردن شغل آن هم در شهرداري است، اشاره نکرده كه البته گويا اين خواسته جزء درخواست هاي لاينفك تك تك مردم كرمانشاه از مسوولين است. اما حجم درخواست هاي شخصي مردم از اعضاي شوراي شهر به
اندازه اي بالاست كه ديگر فرصتي براي پرداختن به امور اساسي، قانوني و زيربنايي شهر باقي نمی ماند و تمام وقت اين عزيزان به شوهردادن دختران و … ختم مي شود!

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + یازده =

82 + = 91