دوشنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۹
آخرین خبرها

سرمقاله /«فجر» بی «قطار»!

image_pdfimage_print

1

هادی نوروزی – سردبیر

ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی امسال، هر روز و هر لحظه اش با انتظار شنیدن سوت قطار در میان مردم کرمانشاه گذشت.مردم این دیار بنا بر قولی که دکتر نوبخت، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، یکی دو هفته قبل از دهه فجر داده بود که راه آهن کرمانشاه در ایام دهه فجر امسال با حضور رییس جمهور رسما افتتاح می شود، در انتظار بودند.
اما دهه فجر ۹۶ آمد و رفت و نه خبری از قطار، نه سوت قطار و نه حتی شخص رییس جمهور در این دیار شد. طبیعی است که یک جای کار می لنگد که از سال گذشته تا کنون ده ها بار قول افتتاح راه آهن کرمانشاه به مردم این دیار داده شد و حتی یکبار هم به صورتی نمایشی و به دور از واقعیت آن را افتتاح کردند اما در مقام عمل مردم کرمانشاه هنوز نه قطاری به چشم دیده اند و نه سوتی شنیده و نه جایی دیده می شود که بلیطی برای سفرهای ریلی عرضه کند و این درحالی است که همین جناب دکتر نوبخت معاون رییس جمهور از انجام سفر ریلی مردم کرمانشاه در نوروز ۹۷ خبر داده بود و خود ما در روزنامه باختر آن را اینگونه تیتر کردیم: «عید امسال؛ سفر با قطار». اما گویا ناچاریم که با خلف وعده مسوولین گرانقدرمان این بار چنین تیتر بزنیم که «عید امسال؛ سفر بی قطار» چراکه دهه فجر امسال مان علیرغم همه وعده های قطعی مسوولین استان و کشور، فجری بی قطار بود و قطعا خیلی دور از انتظار نخواهد بود که عید امسال مان هم بی قطار سپری شود.
نکته حائز اهمیت در خصوص این پروژه آن است که اگر هنوز به صورت کامل آماده افتتاح و قابل بهره برداری نیست چرا مردم این دیار را هرازچندگاه یکبار دل خوش کرده و وعده ای پوشالی
می دهید؟!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*