سرمقاله /گلایه اصناف از شورای شهر

مجتبي صفايي

در خصوص طرح پياده راه كردن خيابان مدرس، با اينكه اين طرح مزاياي خوبي را مي تواند براي شهر به همراه داشته باشد مخالفتي نداريم. اما چند نكته هست كه نياز مي دانيم مسئولين شوراي شهر به آن پاسخ دهند.
در حال حاضر اقتصاد كرونا زده ما مشكلات بسياري دارد و ركود به شدت دامن بازار را گرفته است به گونه اي كه موارد اقدام به ابطال پروانه كسب بسيار بالا رفته است و در اين ميان اينكه مي خواهيم خياباني را پياده راه كنيم آيا نبايد قبل از هرچيز الزامات آن را بسنجيم؟ ما همين الان هم براي پياده و سوار كردن بارهاي بازاريان در خيابان مدرس مشكلات بسياري داريم. بعد از پياده راه شدن اين خيابان چه فكري به حال آن مي كنند؟ آيا مسئولين شورا، طرح توجيهي پيوست آن را آماده كرده اند؟ مگر نه اينكه اين طرح براي ذينفعان اين استان اجرا مي شود و يكي از ضينفعان اين طرح، واحدهاي صنفي هستند، چرا از آنها نظرخواهي نشده است؟ البته مورد خطاب بنده علاوه بر كليت شوراي شهر، بيشتر آندسته از اعضاي شوراي شهر است كه خود را بازاري معرفي كرده و آراء خود را مديون بازاريان و اصناف مي دانند. چطور همچنين طرحي را مصوب مي كنند بدون درنظر گرفتن نظر اتاق اصناف و مجامع امور صنفي.
فارغ از مباحث ترافيكي كه پلس راهور بايد به آن بپردازد من اصل موضوع را در اين ميدانم كه هنوز نفهيده ايم كه چه چيزي از خيابان مدرس مي خواهيم. يك زماني مي خواستيم اين خيابان را تعريض كنيم كه براي آن برخي از واحدهاي تجاري كسب خود را تعطيل و عقب نشيني كردند و پاساژهايي ساخته شد و الان هم مي گويند كه قصد پياده راه كردن آن را دارند!!
ايجاد پياده راه كار بدي نيست اما در شرايط فعلي براي مجموعه بازار مي تواند آثار مخربي به همراه داشته باشد. پياده راه در شهرهاي توريستي ايجاد مي شود كه داراي بستر مناسب حمل و نقل عمومي باشد نه شهر كرمانشاه كه هزارو يك مشكل در حوزه حمل و نقل عمومي دارد. آيا ما مي توانيم به اميد ورود گردشگران و رونق اقتصاد خيابان مدرس، اقتصاد و بازار فعلي آْن را هم از بين ببريم؟
درخواست ما از مجموعه شورا و شهردار زحمت كش كرمانشاه اين است كه اجراي اين طرح را به زمان ديگري موكول كنند كه مطالعات بيشتري روي آن صورت گيرد و در آخر انتقاد اصلي بنده به مجموعه شوراي شهر كرمانشاه است كه چگونه در تصويب اين طرح كوچكترين اعتنايي به مجموعه بازار و اصناف استان نداشتند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

87 + = 90