سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان:بهره‌برداری 2000 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی در کرمانشاه

66818

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: امسال بیش از دو هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی در استان به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، محسن رستمی در نشست خبری که برگزار شد، اظهار کرد: امسال 100 واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری بیش از دو هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی حدود سه هزار نفر در استان به بهره‌برداری می‌رسد.
وی مهمترین این واحدها را شامل ذوب آهن، قوطی سازی زمزم، سرم سازی، رب گوجه شادچین و... اعلام کرد.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از پروژه‌های مهم در دست اجرای استان هم یاد کرد و افزود: یکی از این پروژه‌ها پالایشگاه آناهیتا است که وارد فاز جدیدی از پیگیری کارها شده و امیدواریم هرچه زودتر عملیات اجرایی آن تسریع شود.
رستمی از بهره‌برداری از واحد تولیدی «بیوایمپلنت» نیز تا شهریور امسال خبر داد و عنوان کرد: این واحد که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه است، مدتی توقف در اجرا داشت، اما اکنون کارهای آن با جدیت دنبال می‌شود و در مرحله نصب دستگاه‌ها و ماشین آلات است.
وی درباره آخرین وضعیت کارخانه اسیدسیتریک کرمانشاه نیز خاطرنشان کرد: این واحد اماده فعالیت مجدد است و امیدواریم تا پایان امسال شاهد راه‌اندازی دوباره این کارخانه باشیم.
به گفته این مسئول، مهمترین نیاز فعلی کارخانه اسیدسیتریک این است که شرکت شستا به عنوان سرمایه‌گذار واحد با جدیت پای کار بیاید.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از پهنه‌بندی معادن استان به پنج منطقه و شروع مطالعات بر روی این پهنه‌ها هم خبر داد.
وی فعالسازی واحدهای معدنی راکد استان را نیز دیگر برنامه‌های مهم امسال برشمرد و تصریح کرد: امسال تا کنون 15 واحد معدنی خصوصا در مناطق زلزله زده دوباره فعال شده است.
رستمی در ادامه از افزایش نظارت بر بازار کرمانشاه هم یاد کرد و افزود: مردم نباید به جو روانی ایجاد شده در بازار دامن بزنند.
وی تاکید کرد: اکنون هیچ کمبودی از نظر اقلام اساسی مورد نیاز مردم در بازار نداریم و در بسیاری از موارد موجودی مازاد هم داریم.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه اکنون گوشت گرم با قیمت کیلویی 36 هزار تومان در بسیاری از نقاط شهر توزیع می‌شود، گفت: موجودی سایر اقلام مانند برنج، شکر، روغن و... نیز کافی است.
رستمی افزود: از 22 مرداد نیز در محل دائمی نمایشگاه‌های کرمانشاه غرفه تنظیم بازار برای عرضه اقلام اساسی مورد نیاز مردم برقرار خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + = 17