سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه: ۱۵۰ دوره آموزش فرشبافی در استان کرمانشاه برگزار می‌شود

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه: در راستای تقویت فرشبافی در سال جاری حدود ۱۵۰ دوره آموزشی در استان کرمانشاه برگزار می‌شود.
به گزارش باختر و به نقل از مهر ، محسن رستمی، آموزش و اعطای تسهیلات را از راهکارهای مناسب برای رونق فرشبافی در استان کرمانشاه دانست و اظهار داشت: ظرفیت تولید سالانه فرش در ۱۳۰ هزار متر مربع است.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه ۶۳ هزار فرشباف دارای کارت شناسایی در کرمانشاه فعالیت می‌کنند، افزود: دوره های آموزش فرشبافی در همه نقاط استان و به ویژه روستاها با هدف اشتغالزایی در حال انجام است.
رستمی در ادامه بیان کرد: برای تقویت فرشبافی در سال جاری حدود ۱۵۰ دوره آموزشی پیش بینی شده است که در هر دوره حدود ۱۰۰ نفر می توانند شرکت کنند. همچنین حدود ۶۰۰۰ نفر می‌توانند این دوره‌های آموزشی را بگذرانند.
وی با بیان اینکه تسهیلاتی برای کسانیکه آموزش می‌بینند تامین می‌شود، گفت: سال گذشته ۶ میلیارد تومان به این بخش اختصاص یافت.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه فرش سنقر ثبت ملی شده است، افزود: از محل طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی نیز بخشی از سهمیه به فرش اختصاص یافته است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 8 =