سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه خبر داد: عرضه گوشت خارج از چرخه کشتارگاه ممنوع است

مشروح خبر

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه، هرگونه عرضه گوشت خارج از چرخه کشتار را ممنوع اعلام کرد و گفت: این اقدام مشمول برخوردهای سخت دامپزشکی و تشکیل پرونده قضایی خواهد شد.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا، دکتر صیاد غلامی در جمع خبرنگاران، مقابله با بیماری های استراتژیک دامی و نظارت بر بهداشت عمومی را 2 وظیفه اصلی دامپزشکی دانست و افزود: در بخش نظارت که به صورت مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است هیچ گونه اغماضی نداریم و با هرگونه تخلف بشدت برخورد خواهد شد.
وی با اشاره به امکان شیوع بیماری خطرناک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در فصل گرم سال، پیشگیری را
مهم ‌ترین موضوع در ارتباط با این بیماری عنوان کرد.
وی تب کریمه کنگو را یک بیماری مشترک بین انسان و دام بیان کرد و افزود: در ایران بیش‌ترین موارد ابتلا به این بیماری از طریق ذبح غیربهداشتی دام و تماس با لاشه
دام های آلوده بوده است.
او بیان کرد: گوشت هایی که خارج از شبکه مجاز کشتار عرضه می شود ممکن است بهای پایین تری داشته باشد اما تهدید جدی برای سلامت مردم ‌محسوب می شود زیرا امکان هیچ گونه نظارت بهداشتی و شرعی بر این
گوشت ها وجود ندارد.
او یادآوری کرد که مردم باید توجه کنند گوشت قرمز حتما مهر دامپزشکی داشته باشد و گوشت مرغ نیز در بسته بندی با تاریخ مصرف مشخص عرضه شود.
وی با بیان اینکه دامپزشکی نیز در تمام ساعات شبانه روز تلاش می کند امنیت غذایی را برای مردم تامین کند، تصریح کرد: شهروندان هم می توانند هرگونه انتقاد، پیشنهاد و شکایت را با تلفن 1512 و یا سامانه پیامکی 100010001512 با دامپزشکی در میان بگذارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سه =

+ 10 = 12