سهمیه کاغذ اختصاص یافته به نشریات استان «ناعادلانه» است

156369235
مشروح خبر

156369235

مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمانشاه با ناچیز خواندن سهمیه کاغذ اختصاص یافته به نشریات استان، گفت: سهمیه کاغذ اختصاص یافته به نشریات کرمانشاه غیرکارشناسی و ناعادلانه است.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، وحید نیشابوری با انتقاد ازمیزان سهمیه کاغذ یارانه ای اختصاص یافته به نشریات استان، اظهار کرد: سوال ما ازمسئولین در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد این است که بر اساس چه معیاری این سهمیه‌ها اختصاص داده شده است؟
وی افزود: با بررسی سهمیه برخی از نشریات همتراز در سایر استانها مشخص شد که سهمیه در نظر گرفته شده برای نشریات کرمانشاه بسیار کم و ناعادلانه است.
نیشابوری با اشاره به نادیده گرفته شدن برخی از نشریات استان در تخصیص این سهمیه، گفت: مراتب این بی توجهی و بی مهری به نشریات استان توسط نمایندگان استان و استاندار کرمانشاه باید پیگیری شود و نشریات مغفول مانده نیز از این سهمیه برخوردار شوند.
وی در ادامه با اشاره به شرایط خاص استان کرمانشاه به لحاظ اقتصادی، گفت: با توجه به شرایط نامطلوب اقتصادی استان و نبود بخش دولتی و خصوصی قدرتمند برای حمایت از نشریات و همچنین وقوع زلزله مهیب دو سال گذشته و سیل ابتدای امسال، جا داشت استان کرمانشاه در تخصیص حمایت ها از جمله یارانه‌ها، کاغذ و زینک به شکل ویژه دیده می‌شد که متاسفانه این اتفاق نیفتاد.
مدیرعامل خانه مطبوعات کرمانشاه افزود: در دو سفر وزیر ارشاد به استان با توجه به شرایط اقتصادی و وقوع زلزله، بحث اختصاص یارانه ویژه به نشریات استان را مطرح کردیم، اما متاسفانه از سوی وزیر ارشاد اقدامی صورت نگرفت، همچنین به معاونت مطبوعاتی نیز این موضوع منتقل شد، اما از سوی این معاونت هم ترتیب اثری داده نشد.
وی در پایان با اشاره به لزوم ورود استاندار و نمایندگان استان به این موضوع، گفت: از نمایندگان استان در مجلس و نیز استاندار کرمانشاه خواستار پیگیری این موضوع هستیم و در صورت لزوم مکاتبات لازم را انجام خواهیم داد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفده =

31 + = 37