شادی عروسکی در کرمانشاه

IMG10054589 (1)
مشروح خبر

IMG10054589 (1)

مراسم شادپیمایی عروسک ها از سوی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه و به بهانه برگزاری دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی عصر چهارشنبه از سه راه مسکن به سمت طاق بستان برگزار شد.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا، این مراسم شاد و مفرح که با استقبال گسترده و پرشور خانواده‌های کرمانشاهی بخصوص کودکان و نوجوانان روبرو شد از ساعت ۱۸ آغاز شد و تا ساعت ۲۰ ادامه یافت.
در این مراسم حرکت کاروان عروسک‌ها به سمت در ورودی طاق بستان ادامه پیدا می‌کرد و کودکان وارد این محوطه تاریخی شدند.
در داخل محوطه تاریخی طاق بستان هم برنامه‌های شاد و مفرحی برگزار شد و کودکان و نوجوانان در ایستگاه نقاشی متری هم شرکت کردند.
در این مراسم تعدادی از اعضای برگزیده مسابقه‌های بین المللی نقاشی کانون پرورش فکری استان به کشیدن نقاشی متری پرداختند.
برنامه دیگر پرواز بالن‌های آرزو بود که بچه‌ها، بهترین آرزوهایشان را بر روی کاغذ نوشتند و به این بالن‌های آرزو بستند و به آسمان فرستادند.
برنامه‌ها در طاق بستان به مجری گری «وحید خسروی»، همکار هنرمند کانون استان و «سروش پیمبری»، از مجریان صدا و سیمای مرکز کرمانشاه ادامه پیدا کرد و عروسک‌ها در داخل محوطه طاق بستان به شادپیمایی پرداختند.
پخش آهنگ‌های شادکودکانه، اجرای سرود، از دیگر برنامه‌های امروز بود.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه گفت: این برنامه با هدف ایجاد شور و نشاط در میان کودکان و نوجوانان کرمانشاهی برگزار شود.
دومین جشنواره ملی پویانمایی و نمایش‌های عروسکی تلویزیونی ایران از روز ۱۸ تیر آغاز و تا ۲۰ این ماه ادامه دارد.
یک هزار و ۵۳۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده که پس از تفکیک توسط ۳۴ عضو هیأت انتخاب و ۳۱ داور، در نهایت ۳۵۵ اثر به بخش جشنواره راه یافته است.
این جشنواره در ۶ بخش اصلی پویانمایی شامل مجموعه و سریال پویانمایی، فیلم کوتاه، بلند و نیمه بلند، مونشن گرافی و جلوه‌های بصری و عروسکی برگزار می‌شود.
این جشنواره همچنین در ۶ بخش موضوعی شامل شعار سال، مقاومت و دفاع مقدس، سبک زندگی، اقتصاد مقاومتی، تهاجم سیاسی و فرهنگی و دستاوردهای اجتماعی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 19 =

+ 12 = 16