«شبانکاره» روستایی چشم نواز اما بدون ارتباط

روستای «شبانکاره» شهرستان روانسر دارای طبیعتی بکر و آب و هوایی مطبوع است که اگر برخی از مشکلات زیرساختی آن حل شود، می‌تواند میزبان گردشگران بسیاری از سراسر کشور و جهان باشد.
روستای شبانکاره که در بخش شاهو شهرستان روانسر و در ۷۵ کیلومتری کرمانشاه قرار دارد یکی از روستاهای هدف گردشگری در رویداد بین‌المللی ۲۰۲۰ است و رفع مشکلات زیرساختی آن باید اولویت کاری مسوولان استانی باشد.
بزرگترین مشکلی که در این روستا به چشم می‌خورد خطوط ارتباطی تلفن همراه، دسترسی به اینترنت است و خاکی بودن برخی از معابر و کوچه‌ها است و این در حالی است که امکان برقراری ارتباط و دسترسی به اینترنت یکی از نیازهای ضروری گردشگران است.
به گزارش باختر، جوانان این روستا در گفت و گو با ایرنا علاوه بر مشکلات خطوط تلفن و آسفالت برخی از معابر، با اشاره به زمین فوتبال این روستا گفتند: این روستا جوانان و علاقه‌مندان زیادی به فوتبال دارد که تا مرحله تیم ملی نوجوانان و جوانان هم پیش رفتند اما از یک زمین فوتبال چمن محروم است و زمین خاکی روستا هم مشکلات فراوانی دارد که امیدواریم با همت مسوولان یک زمین چمن هم در شبانکاره احداث شود.
فرماندار روانسر در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه این روستا ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه و گردشگری دارد سعی کردیم از نظر زیرساخت و عمران توجه ویژه‌ای به آن داشته باشیم.
سعدی مصطفی‌زاده در باره نبود امکانات ارتباطی در این روستا هم گفت: مشکلات ارتباطی چند روستای هدف گردشگری و از جمله شبانکاره را استخراج کردیم و چند بار هم با مدیرکل مخابرات و ارتباطات در این خصوص جلساتی را برگزار کردیم که برای رفع مشکلات قول مساعدت و همکاری دادند.
وی اظهار داشت: برای سنگ‌فرش کردن معابر این روستا حدود ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است اما در بخش خروجی گردشگران وضعیت راه‌ها مطلوب نیست که رفع این مشکل هم در برنامه توسعه این روستا وجود دارد و حتما انجام خواهد شد.
مصطفی‌زاده روستای شبانکاره را یکی از قطب‌های پرورش ماهی دانست و گفت: ۲ مجتمع پرورش ماهی در این روستا وجود دارد که با ۳۰۰ تن تولید در هر دوره توانسته است برای هفت نفر اشتغال‌زایی ایجاد کند.
فرماندار روانسر در پایان گفت: این شهرستان ظرفیت‌های بسیاری در بخش گردشگری دارد و استاندار و مجموعه مدیران استانی هم نگاه ویژه ای به توسعه روستایی برای جذب گردشگر دارند و امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 37 = 39