« شمشیر دو لبه» به بهانه قاچاق سوخت در چند روز اخیر پاوه

اگرچه ایجاد شغل و اشتغالزایی پایدار وظیفه مسئولین است و در این خصوص تاکنون برای این مهم چاره هایی نیندیشیده شده است مردم را وادار به انجام رفتارهایی برای کسب درآمد می کند که نه حاکمیت و نه مردم چنین وضعیتی را بر نمی تابند ! قاچاق سوخت که در این چند روز با صف های طولانی بنزین در پاوه قطار کشیده اند نمونه بارز آن است . شغلی ناپایدار و مقطعی و البته چند روزه که تاثیرات آن تا چندین ماه در روح و روان مردم تاثیر خواهد گذاشت .
پیامد های منفی چنین حرکاتی صرف نظر از اینکه امنیت روانی و اجتماعی مردم را به مخاطره می اندازد دیدگاه مسئولین را نیز به شهرستان پاوه تغییر جهت خواهد داد و از آن به شهر قاچاق فروشان یاد خواهند کرد ! اگر همین قاچاق در کالاهای دیگر از جمله پارچه چای و .... می بود تا این میزان حساسیت مردمی را بر نمی انگیخت ! آیا برای کسب درآمد باید دست به هر اقدامی زد ؟ آیا ما خود باعث گرانی و تورم نخواهیم شد ؟شخصی امروز می گفت با خانواده ام نوبت دکتر کرمانشاه داشتم از بس در صف بنزین ماندم که نتوانستم سر وقت در مطب دکتر ویزیت بشوم !
قاچاق سوخت در این برهه ی زمانی حکم شمشیر دو لبه را دارد که اگر به درستی از مصرف بنزین استفاده نکنیم لبه تیز و برنده آن معضلات فراوانی را بوجود خواهد آورد .
لذا لازم است مسئولین امر جهت ساماندهی این معضل علاوه بر ایجاد اشتغالزایی به هر صورت ممکن که شایسته این مردم است نسبت به این صف های طولانی بنزین چاره ای بیندیشند تا بیش از این نگرانی و اضطراب گریبانگیر مردم نگردد .
شادمان میرصاحب

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + = 18