صداوسیما دست از نفرت پراکنی علیه وکلا بردارد

رستمی
مشروح خبر

رییس  کانون وکلای  دادگستری کرمانشاه گفت: فضای استان باید برای ناقضان امنیت عمومی نا امن شود تا هیچ کس جرات و توان به مخاطره انداختن امنیت شهروندان را نداشته باشد.
به گزارش خبرنگار باختر، «بهروز رستمی» عصر پنجشنبه در نشست خبری با موضوع قتل وکیل کرمانشاهی، احساس امنیت را از خود امنیت مهمتر دانست و افزود: شهروندان در جامعه باید احساس امنیت داشته باشند و هیچ کسی نتواند در فضای عمومی مرتکب جنایت شود.
او با محکومیت حادثه روز سه شنبه این هفته در کرمانشاه و تسلیت قتل وکیل جوان کرمانشاهی، گفت: این حادثه شوک بزرگی به جامعه و بخصوص به جامعه وکلای استان وارد کرد.
وی در تشریح وقوع این حادثه گفت: در روز وقوع حادثه، جلسه استرداد جهیزیه و استماع گواهی گواهان در شعبه خانواده دادگستری کرمانشاه در چهار راه بسیج برگزار شد که به دلیل مشاجره بین زوج و زوجه فضا متشنج می شود و این وضعیت در خارج از دادگاه نیز ادامه می یابد.
رییس کانون وکلا دادگستری کرمانشاه در ادامه گفت: زوج در خارج از دادگاه با اسلحه ای که از قبل آماده کرده بود (اسلحه غیرسازمانی بوده) سه نفر را به قتل رساند و یک نفر نیز در این میان مجروح شد.
او به حضور به موقع ماموران انتظامی و قاضی ویژه قتل در محل حادثه اشاره کرد و افزود: متهم پس از ارتکاب به جرم دستگیر و روانه زندان شد.
وی با قدردانی از تلاش های انجام گرفته در دستگیری متهم، خواستار تسریع در داوری عادلانه این پرونده شد و گفت: انتظار داریم این پرونده با قید فوریت و با رعایت موازین دادرسی بررسی شود.
رستمی با بیان اینکه این حادثه امنیت اجتماعی را به مخاطره انداخت، گفت: باید فضا را برای ارتکاب چنین جنایتی ناامن کرد و اجازه نداد کسی جرات ارتکاب این جنایات را داشته باشد.
وی از رسانه ها نیز به خاطر انعکاس این حادثه قدردانی کرد و افزود: انتظار داریم رسانه ها در چنین مواقعی خبرها را از طریق مجاری رسمی پیگیری کنند و از دامن زدن به فضای هیجانی جامعه خودداری نمایند.
صدا و سیما دست از نفرت پراکنی علیه وکلا دست بردارد
رییس کانون وکلا دادگستری کرمانشاه در ادامه سخنان خود از صدا و سیما به خاطر نشان دادن چهره ای غیرموجه از وکلا در برنامه های خود انتقاد کرد و گفت: صدا و سیما در نفرت پراکنی علیه وکلا در کشور ید طولایی دارد و بی تردید این نفرت پراکنی و نشان دادن چهره وکیل به شکل اهریمن نقش زیادی در بد جلوه دادن وکلا در جامعه داشته است.
رستمی افزود: صدا و سیما تریبون را به وکلا در دفاع از خود و تشریح نقش وکلا در پرونده ها را نمی دهد و تنها در برنامه های خود وکیل را به شکل اهریمن و منفی به جامعه معرفی می کند.
وی رسانه ها را برای معرفی نقش وکلا در جامعه به کمک طلبید و گفت: جامعه وکلای استان نیاز به تریبون برای معرفی برنامه های خود دارد.
او همچنین آمادگی کانون وکلا را برای برگزاری کلاس های آموزشی مرتبط با حوزه حقوق برای خبرنگاران استان اعلام کرد و افزود: همچنین تفاهم نامه ای با خانه مطبوعات استان منعقد کردیم که براساس آن وکلای عضو کانون به صورت رایگان وکالت اعضای خانه مطبوعات را بر عهده می گیرند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

8 + 1 =