جمعه , ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
آخرین خبرها

صدور کارت ملی هوشمند برای ۵۰ درصد از مردم کنگاور

image_print

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان کنگاور از صدور کارت ملی هوشمند برای بیش از ۵۰ درصد از جمعیت واجد شرایط این شهرستان خبر داد.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا ، علی سلطانی فر، اظهار داشت: تاکنون با احتساب سال های گذشته بیش از ۳۳ هزار کارت ملی هوشمند در شهرستان کنگاور صادر شده است.
وی با بیان اینکه این شهرستان باید برای ۶۱ هزار نفر کارت ملی صادر کند، اظهار کرد: حدود یک هزار درخواست نیز ثبت و در حال انجام مراحل ثبت نام صدور کارت ملی هستند.
سلطانی با بیان اینکه این شهرستان قرار است تا پایان سال جاری ۲۰ هزار کارت ملی صادر کند، افزود: از ابتدای سال تاکنون ۱۶ هزار کارت ملی صادر شده و امیدواریم این اداره تا پایان سال بتواند حدود ۲۵ هزار کارت ملی صادر کند.
این مسئول بیان کرد: هم اکنون پیش ثبت نام صدور کارت هوشمند ملی در مرکز اداره پست، دفاتر پیشخوان و کافی نت های کنگاور در حال انجام است.
سلطانی فر اضافه کرد: افراد همچنین می توانند با مراجعه به مراکز پیش بینی شده و یا از طریق سامانه اینترنتی www.ncr.ir نسبت به پیش ثبت نام برای صدور و دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کنند.
رئیس اداره ثبت احوال کنگاور گفت: از مزایای اصلی کارت ملی هوشمند نسبت به کارت ملی کاغذی امنیت بالای آن چه به لحاظ بصری و چه به لحاظ دیجیتالی است و می توان اطلاعات محرمانه تری را با ضریب اطمینان بالا بر روی کارت ملی هوشمند نگهداری کرد.