طلوعي در نشست خبري عنوان كرد: منتقدين امروز همان ملتمسين ديروزند

شهردار كرمانشاه در نخستين نشست خبري خود اظهار كرد: آنهايي كه امروز منتقد من شده اند در واقع همان افرادي هستند كه حدود هشت ماه به من التماس مي كردند كه شهردار كرمانشاه شوم اما چون مي بينند كه به خواسته هاي شخصي شان تن نمي دهم، منتقدم شده اند.
به گزارش باختر، دكتر سعيد طلوعي در اين نشست خبري اظهاركرد: همین آقایانی که امروز از عملکردم انتقاد می کنند، با اصرار فراوان من را به کرمانشاه آوردند و حتی خود را سرباز من معرفی کردند، اما بعد از چند ماه که باب میلشان رفتار نکردم، مخالفت‌ها شروع شد.صادقانه می گویم قصدی برای آمدن به کرمانشاه نداشتم و به اصرار مرا آوردند، برخی از همین افرادی که امروز مخالف بنده شده اند با قسم به خون شهدا و اصرار چندماهه مرا راضی به آمدن به کرمانشاه کردند، چرا که من شرایط آمدن را نداشتم و تنها با ادامه دار شدن اصرار این افراد به این شهر آمدم. من خودم را مدیون مردم این شهر می‌دانم و باید دینم را به آنها ادا کنم.
وی افزود: افرادی که ماه ها اصرار کردند من به کرمانشاه بیایم و روزهای اول خود را سرباز من برای خدمت به این شهر می دانستند، بعد از گذشت چند ماه که طبق میلشان عمل نکردم مخالفم شدند و نظراتشان عوض شد.
طلوعی گفت: سفارش پذیر نیستم و همین افراد که دیدند نظراتشان اجرایی نمی شود مخالف من شدند و شروع به انتقاد کردن کردند. من از همان ابتدا گفتم برای رضای خدا کار می کنم نه برای شخص خاص و همین رویه را هم تا به امروز ادامه دادم.
شهردار کرمانشاه تصریح کرد: ملاک قضاوت افراد عملکرد آنها است، نه حرف و حدیث دیگران. برای قضاوت عملکرد یک نفر باید در نظر بگیرید که چه چیز تحویل گرفته و چه چیز تحویل داده است. مردم عملکرد ما را می بینند و قاضی خوبی هستند.
طلوعی افزود: از همان روزهای اولی که به کرمانشاه آمدم، پرسنل شهرداری چهار ماه حقوق معوقه داشتند و دو ماه مانده بود به عید سال 1398 و بنابراین پرداخت حقوق پرسنل در اولویت قرار گرفت و به یاری خدا حقوق معوقه پرداخت شد و دو ماه باقی مانده تا پایان سال به همراه عیدی هم در ماه های آتی پرداخت شد که اسناد اینها موجود است.
وی تصریح کرد: گاهی اوقات مدیر یک جایی می رود اوضاع خوب است و تنها نیاز به نگهداری و ارتقا وضع موجود است، اما برخی جاها هست که باید از اول بطور کامل نوسازی کنید و برای همین اصلاح زیرساخت های شهرداری در کنار امور شهر در دستور کار قرار گرفت.
این مسئول افزود: از همان روزهای اول تلاش کردیم با امکانات و بودجه کمی که در اختیار داشتیم، اولویت بندی کرده و کارهای شهر را پیش ببریم و در عین حال زیرساخت های شهری را اصلاح کنیم، از جمله سیستمی کردن فعالیت مرکز ماده 100، اداره درآمد، املاک و …
با اغلب شورائيان مشكلي ندارم، الاّ سه نفر!
وی به اختلافات شهرداری و شورای شهر هم اشاره کرد وافزود: اختلاف میان شورا و شهرداری در همه شهرها هست، اصلا طبیعت کار همین است چون سلایق متفاوت است. درهمین شورای شهر کرمانشاه در حال حاضر هشت نفر از اعضا همکاری خوبی با شهرداری دارند و سه عضو شورا هم هستند که برخی مواقع همکاری داشته و برخی مواقع با ما دچار اختلاف هستند.درحال حاضر مشکلی با شورای شهر کرمانشاه نداریم و امیدواریم این سه عضو شورا نیز برای پیشرفت شهر همکاری خود را با شهرداری گسترش دهند.
شهردار کرمانشاه به عنوان «شهردار پروازی» که از سوی برخی افراد به او خطاب می شود نیز اشاره کرد و افزود: کارهای بسیاری از جمله ساخت تقاطع، آسفالت معابر، زیباسازی شهر، اصلاح زیرساخت و … در شهر در حال انجام است و سوال من این است آیا می‌توان «شهردار پروازی» بود و این همه کار انجام داد؟ متاسفانه زمانی که باب میلشان عمل نکردم شدم «شهردار پروازی».
طلوعی افزود: به مدت 40 روز قبل از عید تهران نرفتم و این درحالی است که شهرداران قبلی هفته ای دو روز تهران بودند و حال با این وجود من شهردار پروازی هستم و آنها نبودند.
تردد به تهران به عنوان پایتخت برای شهرداران و حضور در جلسات با مسئولین مختلف کشوری برای رفع مشکلات شهر ضروری است.
شهردار کرمانشاه در خصوص عدم حضورش در جلسات شورای شهر گفت: برخی از جلسات را می روم و برخی را هم که نمی رسم نماینده خود را می فرستم.
«فیروزه» در آستانه رفع مشكل وی به برخی پروژه های به خواب رفته استان اشاره کرد
و افزود: از جمله این پروژه ها، مجتمع فیروزه است که حدود 17 سال از شروع کار آن می گذرد، اما به دلیل مشکلات فراوان همچنان ساخت آن بلاتکلیف مانده است. در راستای رفع مشکلات این پروژه جلسات متعددی با استانداری برگزار شد و با توجه به مشکلات متعدد حل مشکل این پروژه کار سخت و دشواری است.
طلوعی با اشاره به اخذ وام 20 میلیارد تومانی جهت راه اندازی
این پروژه در 10 سال پیش گفت: این وام نه تنها برای این پروژه استفاده نشد، بلکه الان رقم پرداختی این وام به حدود 100 میلیارد تومان رسیده که فقط باید 100 میلیون جریمه آن را بدهیم و در این راستا پیگیر هستیم تا مشکلات این پروژه هرچه سریعتر به نحوی حل شود.
قولی برای افتتاح فاز اول «قطار شهری» نمی‌دهیم
شهردار کرمانشاه در ادامه به پروژه طولانی مدت دیگری در کرمانشاه اشاره کرد وافزود: پروژه منوریل یا قطار شهری سالها پیش درکرمانشاه شروع شده و الان نمی توان مانع آن شد و همه باید سعی کنیم این پروژه به نحوی جمع شده و برای مردم قابل استفاده شود. راه اندازی فاز اول این پروژه از محدوده میدان آزادی تا کارمندان حدود 750 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که اگر این اعتبار فراهم شود ظرف دو سال و نیم آینده این فاز از پروژه به بهره برداری می رسد.
طلوعی خاطرنشان کرد: پیشرفت هر پروژه بستگی به اعتبارات تزریقی آن دارد، بنابراین در این شرایط و اوضاع اقتصادی نمی توان روی تامین قطعی این اعتبار که نیمی از آن باید توسط دولت تامین شود حساب کرد، بنابراین هیچ قولی برای زمان افتتاح فاز اول این پروژه نمی دهم.
وی افزود: در حال حاضر نیز علی رغم تمام مشکلات مالی، پروژه فعال است و عمده کارهای در بخش زیرزمینی پروژه انجام می شود.
تله کابین کرمانشاه 22 بهمن امسال افتتاح می‌شود
شهردار کرمانشاه در ادامه با اشاره به قدمت بالای پروژه تله کابین در کرمانشاه گفت: متاسفانه این پروژه به دلیل مشکلات متعدد طی سالهای متمادی اجرایی نشد، اما در نهایت با پیگیری های بسیار توانستیم سرمایه گذار پای کار آورده و این پروژه را اجرایی کنیم. ساخت این پروژه هم اکنون در حال انجام است و تله کابین تا 22 بهمن امسال افتتاح می شود. افتتاح این پروژه تنها شامل خود خط تله کابین است و سایر پروژه های جانبی مانند راه اندازی مکان های تفریحی و گردشگری در مبدا و مقصد آن به مرور زمان و طی سالهای آتی صورت می گیرد.
کمترین هزینه را در هفت سال گذشته برای خرید «گُل و گیاه» پرداخت کردیم

شهردار کرمانشاه در خصوص برخی انتقادهای صورت گرفته توسط برخی اعضای شورای شهر در خصوص خرید برخی گل و گیاهان و گلدان های تزیینی سطح شهر گفت: کار خرید گل و گیاه هرساله در شهر کرمانشاه انجام می شود و این مسئله چیز جدیدی نیست و هر شهر برای زیباسازی به آن نیاز دارد.
وی با اشاره به برگزاری مناقصه جهت خرید گل و گیاه شهر گفت: هزینه ای که امسال برای این کار پرداخت کرده ایم طی شش هفت سال گذشته پایین ترین رقم بوده است و اسناد آن نیز موجود است و برخی گُل ها را که 15 هزار تومان در بازار قیمت دارد عملا در مناقصه با قیمت هفت هزار تومان خریداری کردیم.
طلوعی با بیان اینکه یکی از کارهای شهرداری الگوبرداری از کارهای موفق در شهرهای دیگر است گفت: گلدان های تزیینی در میدان ولیعصر (عج) تهران نصب شده که بسیار زیبا است و در حالی که قیمت هر کدام از آنها حدود سه میليون و 750 هزار تومان است ما هرکدام از آنها را با رقمی بیش از دو میلیون تومان در کرمانشاه ساختیم و نصب کردیم.
وی با اشاره به ممنوعیت کاشت کاج سوزنی در شهر کرمانشاه گفت: به جای این درختان، کاشت درخت پالم را در دستور کار دادیم که هم اکنون نیز نمونه آن در برخی خیابان های تهران است که درخت بسیار زیبایی است.
طلوعی تصریح کرد: این درخت مخصوص مناطق گرمسیری است اما به گونه ای است که اگر دو تا سه سال در سرما مقاومت کند به محیط جدید عادت می کندو هم اکنون این درخت در تهران وجود دارد و درکرمانشاه هم تمام محافظت ها را انجام دادیم تا ظرف یکی دوسال آینده این درخت در استان نیز مقاوم شود و به شهر زیبایی ببخشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 85 = 86