عدم صدور هر گونه مجوز شکار در کرمانشاه

9zADXOyxLKBy
مشروح خبر

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: مجوز شکارهای بزرگ طی چند سال گذشته در کرمانشاه صادر نشده است.
به گزارش باختر، فریدون یاوری در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه منطقه شکار ممنوع قراویز به عنوان یکی از مناطق بکر و از زیستگاه‌های اصلی آهوی ایرانی در کشور شناخته شد اظهار داشت: براساس سرشماری جمعیت حیات وحش در استان رو به رشد است.
وی با اشاره به اینکه مجوز شکارهای بزرگ در استان صادر نمی‌شود گفت: سال گذشته برای شکار پرنده به صورت خیلی محدود و در پاره‌ای از عرصه‌ها مجوز صادر شد که به دلیل مطرح شدن آنفولانزای فوق حاد پرندگان این مجوزها لغو شد و این جزو شروط مجوزها بود.
یاوری با اشاره به اینکه وجود ذرات گرد و غبار از یک دهه گذشته از مهمترین چالش‌های استان است گفت: براساس تحقیقات سازمان محیط زیست در تمام عرصه‌های کشور برای شناسایی کانون‌های داخلی مولد گرد و غبار هیچ کانونی در استان شناسایی نشده است.
مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه عنوان کرد: ذرات گرد و غباری که در جو وجود دارد توده‌هایی است که از کشورهای همسایه به ویژه عراق به داخل کشور ورود پیدا می‌کند.
وی با اشاره به افزایش ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا به 10 مورد در استان افزود: این ایستگاه‌ها به صورت شبانه‌روز علاوه بر اندازه‌گیری میزان گرد و غبار، گازهای مختلف را نیز اندازه می‌گیرند.
مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه بیان کرد: براساس داده‌های این ایستگاه‌ها گذشته از موضوع گرد و غبار، سایر پارامترها در جو استان استاندارد هستند و واحد‌های صنعتی استان از نظر پساب، پسماند و خروجی دودکش به صورت مستمر پایش می‌شوند.
یاوری با بیان اینکه 35 سازمان مردم نهاد زیست محیطی در استان فعال است گفت: یکی از رسالت‌های سازمان محیط زیست موضوع پایش است یعنی منابع آلاینده محیط زیست به طور کلی در زمینه آب، خاک و هوا شناسایی شوند و این کار به صورت رایگان توسط سازمان‌های مردم نهاد انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه آتش‌سوزی‌هایی که در عرصه‌های طبیعی استان رخ می‌دهد یکی از چالش‌های اصلی است عنوان کرد: بنابر نظر کارشناسان آتش‌سوزی چنانچه به صورت طبیعی باشد یک مرحله از تکامل جنگل است آتش‌سوزی‌های کنونی از حالت طبیعی خارج شده و بسیاری از این حوادث ناشی از خطاب انسانی است.
مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه در آتش‌سوزی جنگل‌ها و منابع طبیعی بسیاری از گونه‌های گیاهی و جانوری از بین می‌روند افزود: آتش‌سوزی به شکل گسترده اثرات خاصی روی کیفیت زیستگاه‌ها دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 15 =

15 + = 24