علت کسر ۴۵ درصد از حقوق دانشجو معلمان چیست؟

57702455

رئیس دانشگاه فرهنگیان به بیان توضیحات اجمالی درباره علت کسر ۴۵ درصد از حقوق دانشجومعلمان پرداخت.
حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان، درباره کسر ۴۵ درصد حقوق دانشجو معلمان گفت: این موضوع را باز می‌کنیم بر اساس قوانین که گفته‌های من برای توجیه کسری نیست بلکه برای باز شدن ذهن دانشجو معلمان است.
وی در ادامه بیان کرد: ۴۵ درصد اشتباه دانشجویان است و آن‌ها فکر می‌کنند این درصد برای حقوق آن‌ها است. قانون گذار از دهه ۶۰ هزینه‌های خدماتی سرانه‌ای را محسوب کرده است.
خنیفر در ادامه گفت: دانشجو معلم بر خلاف سایر دانشجویان سایر دانشگاه‌ها از چندین مزیت از جمله استخدام رسمی، احتساب چهارسال تحصیل جز سابقه فرد، بدون شهریه بودن و لغو سربازی برای پسران برخوردار است. این مزیت‌ها را دانشجویان بهترین دانشگاه‌های دولتی ندارند. این دانشجومعلمان در واقع کارمندان دولت هستند و مثل سایر کارمندان حقوق دریافت می‌کنند پس دانشجو نیست.
رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: هم به آن‌ها حقوق داده و هم امتیاز حذف سربازی را داده است. دولت بر اساس قانون برای دریافت خوابگاه و هزینه غذا و ... از مبلغی از حقوق این دانشجومعلمان مقداری را کسر می‌کند.
خنیفر افزود: دولت به کارمندان که خوابگاه و غذا نمی‌دهد، ولی به این دانشجومعلمان و برای رفاه حال آنان خوابگاه غذا و سایر امکانات را می‌دهد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: از یک و نیم میلیون حقوق این دانشجو معلمان ۷۰۰ هزار تومان یعنی همان ۴۵ درصد برای هزینه خوابگاه و غذا کم می‌شود.
وی در ادامه با طرح این سوال که آیا دانشجویی که از مرند به تهران برای تحصیل بیاید می‌تواند با ۷۰۰ هزار تومان یک ماه هزینه جا و مکان و غذا و رفت و آمد و اینترنت خود را تامین کند؟ اضافه کرد: قانون گذار اعلام کرده وقتی این ۴۵ درصد از حقوق آن‌ها کسر نشود هیچ تعهدی در برابر غذا، خوابگاه و بیمه ... ندارید. ما در دانشگاه فرهنگیان با این ۷۰۰ هزار تومانی که از حقوق دانشجومعلم برگردانده می‌شود هم نمی‌توانیم این موارد را تامین کنیم.
خنیفر با بیان اینکه دانشجویان، چون به این موضوع آگاه نیستند در حال خود زنی هستند گفت: برای بچه‌های ترددی فقط ۱۰ درصد برای آموزش کم می‌شود. برای بعضی ۲۰ درصد و برای برخی دیگر ۳۰ درصد کم می‌شود و به این گونه نیست که از تمام این دانشجو معلمان ۴۵ درصد کسر شود. به عنوان مثال دانشجو معلمی هست که هم غذا می‌خورد و هم از خوابگاه استفاده می‌کند برای این دانشجو معلمان ۴۵ درصد کسر می‌شود.
رئیس دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: به عنوان مثال یک دانشجو معلم است که فقط خوابگاه را استفاده می‌کند و دانشجویی هست که فقط غذا را استفاده می‌کند که از این افراد ۲۵ درصد کم می‌شود و کسی که خوابگاه و غذا استفاده نکند فقط ۱۰ درصد آموزش از آن‌ها کم می‌شود.
خنیفر تاکید کرد: اگر خوب دقت کنند همه چیز به نفع این دانشجو معلمان تمام شده است. اعتراض این دانشجو معلمان به کسر ۴۵ درصد در نهایت به ضرر خودشان تمام می‌شود و باری از دوش ما برداشته می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 1 =