عکس های خانوادگی در گوشی مفقودی دستمایه ای برای اخاذی شد

مشروح خبر

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از دستگیری متهمی که با پیدا کردن گوشی مفقودی و دستیابی به تصاویر خانوادگی و شخصی آن قصد اخاذی را داشت، خبر داد.
به گزارش باختر و به نقل پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «علی کریمی» اظهار کرد: فردی با ارائه نامه قضائی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد که گوشی هوشمند وی که حاوی تصاویر شخصی و خانوادگی بوده، مفقود شده است.
وی ادامه داد: فرد شاکی عنوان کرد پس از گذشت چند روز از مفقودی گوشی، فردی ناشناس از طریق پیجی در یکی از شبکه های اجتماعی، تعدادی از تصاویر شخصی وی را که در گوشی قرار داشته برای وی ارسال و تهدید نموده در صورت عدم پرداخت مبلغ 20 میلیون ریال به وی، تمامی تصاویر خانوادگیش را در فضای مجازی منتشر می کند.
سرهنگ کریمی خاطرنشان کرد: ماموران پلیس فتا پس از انجام بررسي‌هاي تخصصي و با شگردهای پلیسی موفق به شناسایی متهم شده و پس از هماهنگی با مقام قضائی نسبت به دستگیری وی اقدام کردند.
رئیس پلیس فتا کرمانشاه ادامه داد: متهم در بازجویی‌های ابتدایی به ارتکاب جرم اعتراف و عنوان کرد که پس از پیدا کردن گوشی فرد شاکی و دستیابی به تصاویر شخصی و خانوادگی، آن ها را ذخیره و پس از ارسال پیام برای صاحب آن، در نقطه ای مخفی کرده است.
وی تصریح کرد: مامورین به همراه متهم به محل اختفای گوشی موبایل رفته و موفق شدند آن را کشف کنند.
سرهنگ کریمی با دادن این هشدار به شهروندان مبنی بر اینکه هرگز عکس یا فیلم خانوادگی را در تلفن همراه ذخیره نکنند، گفت: ذخیره این عکس و فیلم می تواند دستمایه ای برای اخاذی افراد شیاد قرار گیرد.
رییس پلیس فتا استان کرمانشاه همچنین در خصوص نیاز گوشی های همراه به رمزگذاری اشاره کرد: افراد بهتر است با نصب برنامه های مناسب و رمزگذار، اطلاعات موجود در گوشی خود را رمزگذاری کنند بصورتی که در صورت مفقودی کسی امکان دسترسی به اطلاعات محرمانه را نداشته باشد.
وی در پایان اظهار داشت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز
فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارش های مردمی با ماموران در میان بگذارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + نوزده =

2 + 3 =