سه شنبه , ۶ خرداد ۱۳۹۹
آخرین خبرها

فاصله باسوادی مردان و زنان در کرمانشاه به صفر می‌رسد

image_pdfimage_print

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به کاهشی بودن فاصله نرخ باسوادی بین مردان و زنان استان، گفت: تا سال ۱۴۰۰ فاصله باسوادی بین مردان و زنان ۱۰ تا ۴۹ ساله در کرمانشاه به صفر می‌رسد.
به گزارش باختر، هرمز نوروزی‌فرد در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه بر اساس نتایج آخرین سرشماری صورت گرفته در کشور(سال ۱۳۹۵ ) اختلاف سطح باسوادی بین مردان و زنان رده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در استان کرمانشاه ۴.۴ درصد است، گفت: بر اساس این آمار مردان ۱۰ تا ۴۹ ساله کرمانشاهی ۴.۴ درصد از زنان این استان باسوادتر هستند.
نوروزی‌فرد با اشاره به هدف گذاری برای کاهش اختلاف سطح باسوادی بین زنان و مردان در استان در رده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال، گفت: در صورت انسداد مبادی بی سوادی انتظار داریم تا سال ۱۴۰۰ (سرشماری بعدی) این فاصله به صفر برسد.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه در طول دو سه سال گذشته طرح ارتقای سطح سواد زنان در استان را با هدف کاهش فاصله باسوادی زنان و مردان اجرایی کرده‌ایم، گفت: سال ۱۳۹۷ این طرح را در شهرهای کرمانشاه، ماهیدشت و بیستون و برای ۷۰۰ نفر از زنان اجرایی کردیم.
وی ادامه داد: طرح ارتقای سطح سواد زنان سال گذشته در شهرهای شرقی استان شامل شهرهای بیستون، صحنه، کنگاور و سنقر اجرایی شد که بر اساس آن هزار نفر از زنان این شهرها با سواد شدند.
نوروزی‌فرد ادامه داد: امسال بنا داریم این طرح را در مناطق مرزی استان و برای ۵۰۰ نفر از زنان بی سواد شهرستان‌های جوانرود، ثلاث باباجانی، گیلانغرب، قصرشیرین و سرپلذهاب اجرایی کنیم.
وی ادامه داد: علاوه بر اینها از چند سال گذشته و به طور ویژه از سال گذشته بیش از ۹۰ درصد تعهدات سوادآموزی استان به آموزش زنان اختصاص پیدا کرده که امیدواریم نتیجه این تلاش ها به صفر شدن فاصله باسوادی مردان و زنان رده سنی ۱۰ تا ۴۹ ساله استان بینجامد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*