فاصله باسوادی مردان و زنان در کرمانشاه به صفر می‌رسد

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به کاهشی بودن فاصله نرخ باسوادی بین مردان و زنان استان، گفت: تا سال 1400 فاصله باسوادی بین مردان و زنان 10 تا 49 ساله در کرمانشاه به صفر می‌رسد.
به گزارش باختر، هرمز نوروزی‌فرد در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه بر اساس نتایج آخرین سرشماری صورت گرفته در کشور(سال ۱۳۹۵ ) اختلاف سطح باسوادی بین مردان و زنان رده سنی 10 تا 49 سال در استان کرمانشاه 4.4 درصد است، گفت: بر اساس این آمار مردان 10 تا 49 ساله کرمانشاهی 4.4 درصد از زنان این استان باسوادتر هستند.
نوروزی‌فرد با اشاره به هدف گذاری برای کاهش اختلاف سطح باسوادی بین زنان و مردان در استان در رده سنی 10 تا 49 سال، گفت: در صورت انسداد مبادی بی سوادی انتظار داریم تا سال 1400 (سرشماری بعدی) این فاصله به صفر برسد.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه در طول دو سه سال گذشته طرح ارتقای سطح سواد زنان در استان را با هدف کاهش فاصله باسوادی زنان و مردان اجرایی کرده‌ایم، گفت: سال 1397 این طرح را در شهرهای کرمانشاه، ماهیدشت و بیستون و برای 700 نفر از زنان اجرایی کردیم.
وی ادامه داد: طرح ارتقای سطح سواد زنان سال گذشته در شهرهای شرقی استان شامل شهرهای بیستون، صحنه، کنگاور و سنقر اجرایی شد که بر اساس آن هزار نفر از زنان این شهرها با سواد شدند.
نوروزی‌فرد ادامه داد: امسال بنا داریم این طرح را در مناطق مرزی استان و برای 500 نفر از زنان بی سواد شهرستان‌های جوانرود، ثلاث باباجانی، گیلانغرب، قصرشیرین و سرپلذهاب اجرایی کنیم.
وی ادامه داد: علاوه بر اینها از چند سال گذشته و به طور ویژه از سال گذشته بیش از 90 درصد تعهدات سوادآموزی استان به آموزش زنان اختصاص پیدا کرده که امیدواریم نتیجه این تلاش ها به صفر شدن فاصله باسوادی مردان و زنان رده سنی 10 تا 49 ساله استان بینجامد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

66 + = 73