«فاضلی زاد» از مسئولین قضایی استان خواستار شد؛ دستگاه قضا ، هوای اهل قلم را داشته باشد

294955_1759590720_1000_667
مشروح خبر

مدیران حوزه فرهنگ و هنر استان در دیداری با رییس کل دادگستری کرمانشاه به بیان دیدگاه ها و نکته نظرات خود پرداختند .
به گزارش باختر، بهرام فاضلی زاد در این دیدار با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی از سوی رسانه ها برای کاهش جرائم در جامعه گفت: دستگاه های فرهنگی و متولی استان از جمله صدا و سیما می توانند با تولید و پخش برنامه های اجتماعی متنوع، آسیب های موجود در جامعه را کاهش داده و به دلیل ظرفیت هایی که در زمینه سمعی و بصری دارند می تواند نقش بسزایی در ارتقاء و افزایش فرهنگ حقوقی مردم استان ایفا کنند.
بهرام فاضلی زاد ادامه داد: از آنجا که میزان مشکلات و ناهنجاری ها در اجتماع به دلیل مشکلات اقتصادی کنونی؛ باعث افزایش پرونده های قضایی، طلاق و...شده است، باید دستگاه های فرهنگی را تقویت کنیم چرا که ارتقاء فرهنگ مردم، تاثیر بسزایی در کم شدن جرائم و کم شدن پرونده های قضایی دارد.
فاضلی زاد در ادامه سخنان خود گفت: خوشبختانه نهادهای مردمی بسیاری در جامعه داریم که به صورت داوطلبانه، غیردولتی، غیرانتفاعی، غیرسیاسی و با مجوز یکی از مراجع ذی صلاح فعالیت می کنند؛ از قبیل مساجد، سازمان ها و تشکل های مردم نهاد، هیئت های مذهبی، گروه های تبلیغی و سازندگی، انجمن های علمی، خیریه و.. که می توان از ظرفیت آنها در کاهش آسیب های اجتماعی استفاده کرد.
همچنین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در خصوص شکایات اخیر مدیران دستگاه های استان از اصحاب رسانه گفت: من استدعا دارم در این خصوص توجه ویژه ای به اصحاب زحمت کش خبر و رسانه استان شود، چرا که این مطالبه گری ها شخصی نبوده و وظیفه ذاتی خبرنگاران است که مدیران را نقد کنند تا امور به نحو بهتری انجام پذیرد.
فاضلی زاد از مسئولین ادارات خواهش کرد؛ سعه صدر داشته باشند و ظرفیت انتقاد و نقدپذیری خود را بالا ببرند و پاسخگوی سوالات و ابهامات و انتقادات خبرنگاران باشند نه شاکی.
وی در بحث شورای حل اختلاف رسانه نیز اظهار داشت: بهتر است این شورا گسترده تر شود و بر شورای حل اختلاف اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه تبدیل شود ضمن آنکه ما آمادگی داریم برای این امر فضا و امکانات لازم را تامین نماییم.
در ادامه رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه نیز برای تعامل و هم افزایی اعلام آمادگی کرد و گفت: از پیشنهادهای خردمندانه شما از جمله صدور احکام جایگزین دادگستری برای خدمات فرهنگی و
هنری محکومین موافق هستم و بدون هیچ گونه محدودیتی در خصوص اجرای احکام جایگزین استقبال می کنیم.
توسلی زاده تاکید کرد: همانگونه که رهبری معظم انقلاب تکیه بر مردم را راه حل مشکلات می دانند بر آنیم این رویه را سرلوحه کار خود قرار دهیم و در جهت جلب رضایت و کاهش مشکلات مردم گام برداریم.
رئیس کل دادگستری با وسعت نظر اعلام آمادگی نمود که دستگاه قضایی در کنار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تمام توان خود را برای ایجاد فضای مناسب اجتماعی جهت توسعه-ی استان به کار خواهد گرفت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

8 + = 11