فرصت کوتاه کرمانشاه برای برگزاری جشن بزرگ سده

رییس اداره گردشگری شهرداری کرمانشاه از میزبانی مسیر گردشگری تاریخ و تمدن ایران شامل استانهای کرمانشاه، کردستان و همدان در کنار تهران جهت برگزاری آخرین جشن نوروز سده چهاردهم خبر داد.
به گزارش باختر، ایمان درخشی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شروع عملیات اجرایی مسیر گردشگری تاریخ و تمدن ایران، گفت: در همین راستا اولین جلسه اجرایی این پروژه در شهر سنندج کردستان برگزار شد که نمایندگان یونسکو در ایران هم بصورت مجازی در آن شرکت داشتند.
وی افزود: در این جلسه کرمانشاه به عنوان اولین دبیرخانه این مسیر انتخاب شد، در سال دوم سنندج و در سال سوم نیز همدان دبیرخانه این مسیر خواهد بود و این روند بصورت چرخشی ادامه خواهد داشت و هربار یکی از این سه شهر مسئولیت دبیرخانه این مسیر را به مدت یکسال برعهده خواهند داشت.
درخشی با اشاره به میزبانی ایران برای برگزاری آخرین جشن نوروز سده چهاردهم در میان ۱۲ کشور دارای آیین نوروز، گفت: با توجه به بازدید نمایندگان یونسکو از مسیر گردشگری تاریخ و تمدن ایران، در این جلسه مقرر شد شهرهای این مسیر به همراه تهران میزبان برگزاری این جشن باشند.
رییس ادره گردشگری شهرداری کرمانشاه افزود: بر همین اساس این جشن روز ۲۶ اسفند در تهران، روز اسفند۲۷ در همدان، روز ۲۸ اسفند در کرمانشاه و روز ۲۹ اسفند در سنندج برگزار می‌شود و تلاش ما این است از این فرصت به دست آمده نهایت استفاده را ببریم، چرا که این بهترین فرصت برای معرفی کرمانشاه و ظرفیت های گردشگری آن است.
درخشی افزود: به احتمال زیاد در این مراسم یک رویداد موسیقی داشته و جشن های اصیل اقوام ایرانی در نوروز را برگزار کنیم، البته برنامه ریزی های دیگر در این زمینه در حال انجام است تا بیشترین بهره وری از فرصت به دست آمده حاصل شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: قطعا شهرداری کرمانشاه نمی تواند به تنهایی در این زمینه موفقیت چشمگیری حاصل کند و ضرورت داد دیگر دستگاه ها مانند استانداری، فرمانداری کرمانشاه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل میراث فرهنگی و ... نیز پای کار بیایند تا بتوانیم دست در دست هم کرمانشاه را به بهترین شکل ممکن معرفی کنیم.
وی یادآور شد: برای آماده سازی استان جهت میزبانی در این جشن فقط شش ماه فرصت داریم و باید از هم اکنون برنامه های لازم تعریف شده و مقدمات اجرای آن فراهم شود.
درخشی در خصوص شرایط برگزاری جشن در روزهای کرونایی، گفت: با توجه به استمرار کرونا، برنامه ریزی مراسم به صورت «کرونازیستی» است، یعنی برنامه ها بگونه‌‎ای تنظیم می شوند که بتوان پروتکل های بهداشتی مربوط به کرونا را رعایت کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 38 = 46