فرماندار کرمانشاه: شخصیت امام (ره) الگویی برای همه نسلها است

مشروح خبر

فرماندار کرمانشاه با تاکید براینکه امام خمینی (ره) احیا کننده توانایی تفکر دین در عرصه حکومت و زندگی بود، گفت: شخصیت ایشان الگویی برای همه نسل ها در همه عصرها است.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا، فضل اله رنجبر در نشست برنامه ریزی مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و بزرگداشت یوم الله روز جهانی قدس در محل اجتماعات فرمانداری برگزار شد، افزود: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، امام خمینی (ره) یک حقیقت همیشه زنده تاریخ است.
فرماندار کرمانشاه ادامه داد: باید هرچه در توان داریم در راستای تبیین ابعاد شخصیت این بزرگوار به کار ببندیم چرا که در موقعیت حساسی به سر می بریم و همه رسانه های وابسته به بیگانگان در تلاش هستند مردم ایران را نسبت به آرمان های دینی و ملی دلسرد کنند.
رنجبر با اشاره به راهپیمایی روز جهانی قدس در 18خرداد ادامه داد: تلاش بیگانگان در زمینه کمرنگ کردن این روز و مردم مظلوم فلسطین به خوبی مشهود است از همین رو باید در عرصه مقابله با دشمن و دفاع از ارزش ها، با جدیت بیشتر وارد میدان شویم.
فرماندار کرمانشاه ادامه داد: همه بخشداران به ایجاد ستاد فرعی برگزاری آیین های ارتحال امام (ره) و روز قدس موظف هستند و لازم است که یک نسخه از نشست های این ستاد برای فرمانداری و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ارسال کنند.
وی یادآور شد، از سوی دیگر دهستان ها و روستاهای بزرگ به برگزاری این مراسم و پوشش دهی روستاهای اطراف اقدام کنند و در این آیین ها از روحانیون اعزامی استفاده کنند.
رنجبر پیشنهاد داد، دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر، جامعه بسیج پزشکی، واحدهای پزشکی ارتش و سایر ارگان ها مربوطه به نام و یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به ارائه خدمات رایگان پزشکی در نقاط حاشیه نشین و مناطق محروم اقدام کنند.
رنجبر در بخش دیگری از سخنانش از 15 خرداد به عنوان نقطه عطف شروع قیام انقلابی مردم یاد کرد و گفت: گرامیداشت این روز نیز به نوعی حفاظت و بازگو کردن ارزش ها و آرمان های اسلامی است.
وی از دیدار با خانواده معظم شهدا به عنوان یک وظیفه دینی یاد کرد و گفت: باید همه دستگاه های خدمت رسان در صحنه حضور داشته باشند و حضور مدیران و کارکنان ادارات با دعوت از اقشار مردم در چنین مناسبت هایی الزامی و وظیفه ای انقلابی و اسلامی است.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه نیز گفت: به دلیل تقارن سالگرد ارتحال امام راحل با ماه مبارک رمضان از سال گذشته امسال و سال آینده به حرم مطهر اعزامی نداشته و نخواهیم داشت.
عباس سروری در خصوص مراسم سالگرد ارتحال امام راحل اظهار داشت: این مراسم 14 خرداد ساعت 18 و 30 دقیقه در مسجد جامع کرمانشاه برگزار می شود.
وی با تاکید براینکه همه امکانات برای حضور مردم مهیا شده، افزود: این مراسم به اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء منتهی می شود و سفره افطاری برای روزه داران برپا خواهد شد.
سروری ادامه داد: همچنین مراسم ویژه 15خرداد نیز ساعت 18 و 30 دقیقه در محل مسجد النبی طاقبستان کرمانشاه برگزار می شود و پس از اقامه نماز مغرب و عشاء، تدارک سفره افطاری دیده شده
است.
سروری اظهار داشت: راهپیمایی روز جهانی قدس نیز در 18 خرداد مصادف با 23 رمضان از محل میدان آیت الله کاشانی آغاز و به مسجد جامع منتهی خواهد شد که آغاز این مراسم نیز ساعت 11 می باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

3 + 1 =