فرهنگسرای «میرجلال الدین کزازی» در کرمانشاه افتتاح می‌شود

1432111196015_45-th3

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه گفت: هفته ابتدایی تیر ماه چهارمین فرهنگسرای کرمانشاه با نام «میرجلال الدین کزازی» افتتاح خواهد شد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، مهدی عبدالمالکی در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان به تشریح مهمترین برنامه های شهرداری کرمانشاه برای اوقات فراغت جوانان در فصل تابستان اشاره و عنوان کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده در این مدت سه فرهنگسرای کرمانشاه در 67 سرفصل آموزشی حوزه های مختلف اجرای برنامه دارند.
وی تاسیس دپارتمان «آموزش فرهنگ شهروندی» را از دیگر برنامه های شهرداری برای تابستان امسال خواند و افزود: درکنار بحث آموزش که در این مدت داریم، بدنبال این هستیم تا از فرصت تابستان برای مهارت آموزی جوانان کرمانشاهی در حوزه های مختلف استفاده کنیم.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمانشاه همچنین از همکاری با سپاه نبی اکرم(ص) جهت اجرای برنامه های فرهنگی در مناطق حاشیه ای شهر خبر داد و گفت: این برنامه ها بصورت مستمر هفته ای چهار روز در 13 محله حاشیه ای شهر کرمانشاه برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: راه اندازی پارک بانوان، جوان و سالمند و توجه به مقوله نشاط اجتماعی در پارک ها و تفرجگاه ها را نیز در دستورکار قرار دادیم.
به گفته این مسئول در تابستان امسال 15 فضای ورزشی جدید در پارک های کرمانشاه راه اندازی می شود تا ارائه خدمات رایگان به جوانان داشته باشند.
عبدالمالکی در ادامه از افتتاح چهارمین فرهنگسرای شهر کرمانشاه با عنوان میرجلال الدین کزازی به مناسبت روز فرهنگی کرمانشاه در پنجم تیر ماه خبر داد و گفت: تجلیل از استاد محمدعلی سلطانیان و رونمایی از ارج نامه این استاد تاریخ نگار برنامه دیگر شهرداری کرمانشاه در این روز خواهد بود.
در این نشست همچنین خلیل جلیلی معاون پژوهشی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه نیز اجرای 15 برنامه به منظور غنی سازی اوقات فراغت دانشجویان را از برنامه های پیش روی این نهاد برای تابستان امسال دانست و گفت: از آنجا که در بحث زیرساختها با کمبودهایی مواجه هستیم، لذا بیشتر جامعه هدف ما برای اجرای برنامه ها دانشجویان هستند.
وی خاطرنشان کرد: البته جهاد دانشگاهی کرمانشاه در طول ایام سال مسابقاتی را در بخش دانش آموزی با محوریت استعدادیابی و نخبه پروری انجام می‌دهد.
صادق خدادادی مدیرکل ثبت احوال کرمانشاه هم بااشاره به آئین نامه تغییر سن جوانی توسط وزارت ورزش و جوانان، گفت: براساس این آئین نامه از این پس سن جوانی از 15 تا 32 سال خواهد بود که با این احتساب در استان کرمانشاه حدود 553 هزار جوان داریم.
وی همچنین از وجود 76 زن و 106 مرد بالای 100 سال در کرمانشاه خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =