فریب چالش‌های تلگرامی را نخورید

636561098964543095

رییس پلیس فتا استان در خصوص چالش‌های شبکه‌های اجتماعی، گفت: کلاهبرداران روزانه ده‌ ها کانال، گروه و صفحه در شبکه‌های اجتماعی با نام‌هایی همچون چالش تلفن‌همراه، چالش عکس کودکان و ... با وعده های جوایز فراوان راه اندازی می‌ کنند.
به گزارش باختر و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «علی کریمی» اظهار داشت: افرد کلاهبردار اقدام به راه اندازی کانال، گروه و صفحه با عنوان چالش موبایل و ... در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام کرده و با وعده جوایزی همچون گوشی‌های پیشرفته، کاربران را به شرکت در چالش ترغیب می‌ کنند.
وی افزود: در ادامه فرد کلاهبردار از شرکت کننده‌ها مبلغی برای شرکت در مسابقه را تقاضا می کنند و پس از شروع چالش مبالغی جهت بالابردن بازدیدکننده های چالش های ارسالی دریافت کرده و در انتها یک اکانت جعلی که توسط خودشان ایجاد شده را برنده اعلام و یا بصورت کامل کانال را حذف و یک کانال جدید ایجاد می کنند.
رییس پلیس فتا استان کرمانشاه هشدار داد: کاربران به اینگونه چالش‌ها در شبکه‌های اجتماعی توجه نکنند زیرا بیشتر این مسابقات و چالش ها کلاهبرداری بوده و هیچ کالایی ارسال نمی شود.
سرهنگ کریمی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر چون مبالغ شرکت در چالش کم است قربانیان اقدام به شکایت نمی‌کنند که این خود باعث کلاهبرداری های بیشتر می شود.
وی در پایان گفت: از هموطنان و هم استان ها می خواهیم در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir و یا شماره تلفن 21821921 در میان بگذارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =