فعالیت «گلدکوئستی» در روستاهای کرمانشاه!

مشروح خبر

n00009871-b

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه از فعالیت یک شرکت هرمی و شبیه «گلدکوئست» در کرمانشاه خبر داد که فعالیت خود را در روستاها توسعه داده است.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، عبدالرضا یاری با اشاره به شکایات متعددی که اخیرا از یک شرکت هرمی در کرمانشاه به انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده رسیده، گفت: بیشتر شکایات را از روستاها و از والدین جوانانی داریم که درگیر این شرکت شده اند.
وی ادامه داد: این شرکت با سوءاستفاده از ناآگاهی جوانان روستاها، فعالیت خود را در این مناطق گسترش داده است.
رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده کرمانشاه خاطرنشان کرد: فعالیت این شرکت به این گونه است که افراد را وادار به خرید کالاهای لوکس تا سقف دو میلیون تومان می‌کند تا اسم آنها در شرکت ثبت شود و این افراد برای اینکه بخواهند سود ببرند باید به صورت زیرشاخه‌ها افراد دیگری را وادار به خرید این محصولات کنند.
به گفته یاری، محصولات این شرکت کالاهای لوکس و غیرضروری مانند پوشاک نامتعارف، انواع عینک‌ها و... است که عمدتا هم تولید داخل نیستند و شائبه قاچاق هم درباره آنها وجود دارد.
وی افزود: محصولات این شرکت با قیمت بیشتر از نرخ واقعی به این افراد داده می‌شود، آن هم به شکل فروش اجباری.
رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه با بیان اینکه اصلا مشخص نیست این شرکت مجوز دارد یا نه، گفت: اگر این شرکت هم مجوز داشته باشد باید مرتبط با فعالیت‌های بازاریابی باشد.
یاری خواستار ورود جدی دستگاه‌های نظارتی و دادستانی به فعالیت این شرکت که در حال سوءاستفاده از بیکاری جوانان است شد و یادآوری کرد: نباید اجازه بدهیم این شرکت معضل دیگری مانند پرونده گلیم و گبه راه بیندازد.
وی با بیان اینکه انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده نیز در حال بررسی موضوع است، خاطرنشان کرد: آماده همکاری لازم با دستگاه‌های نظارتی هستیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

3 + 4 =