فلاحت پیشه تاکید کرد: تحرکات مشکوک آمریکا و متحدانش در سوریه ادامه دارد

n82810672-72138061

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با اشاره به حوادث اخیر سوریه و با بیان اینکه تحرکات مشکوک آمریکا و متحدانش در سوریه ادامه دارد، بر ضرورت تقویت حشدالشعبی تاکید کرد.
به گزارش باختر و به نقل از خانه ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه با اشاره به تحرکات اخیر باقیمانده های گروهکهای تفکیری تروریستی در سوریه و حمله شیمیایی اخیر به منطقه دوما، اظهار داشت: پیش از این هم تاکید شده بود که داعش صرفا یک نام است و آنچه رفته، صرفا نام داعش بوده، وگرنه خطر رادیکالیسم انحرافی اسلامی همچنان باقی است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: این خطر از دهه ۱۹۸۰ میلادی به طور دائم وجود داشته و همواره مورد سوءاستفاده قدرت های غربی بوده است.
وی ادامه داد: این پدیده در ابتدا به بهانه اشغال افغانستان توسط شوروی ایجاد شد و بعد از آن در قالب القاعده ادامه یافت و بعد در سال ۱۳۷۳ در کویته پاکستان افسران ارشد اطلاعاتی آمریکا و برخی کشورهای منطقه دور هم جمع شدند و طالبان را شکل دادند و بعد از آن، حدود سه هزار مدرسه علوم دینی را با ماهیت سعودی ایجاد کرده و پشتیبانی مالی و عقیدتی کردند.
فلاحت پیشه گفت: این پدیده در نهایت و در
سال های اخیر به «داعش» تبدیل شد و در کنار آن گروه هایی مانند جندالاسلام نیز ایجاد شدند تا در حوزه های مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران یکسری اقدامات ایذایی انجام دهند.
وی با بیان اینکه وجهه کثیف و خشن ترسیم شده از اسلام توسط داعش همچنان وجود دارد، تصریح کرد: این کار امروز توسط گروه های دیگری مانند النصره دنبال می شود و البته هر کدام از این گروه ها یک تاریخ مصرف مشخص دارند و بعد از اینکه تاریخ مصرف آنها تمام شد، برخی از آنها با همان
سلاح هایی که کشورهای غربی به آنها اهدا کرده اند از بین می روند و البته رهبران مرتبط با آنها همچنان حفظ می شوند تا در خدمت اهداف امپریالیستی آمریکا عمل کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خطر داعش همچنان در عراق و سوریه وجود دارد، اظهار داشت: تا زمانی که کشورهای منطقه نتوانند یک سامان سیاسی ایجاد کنند و البته ساختار مورد علاقه آمریکایی ها و در قلمرو استراتژیک آنها را ایجاد نکنند، این خطر و این مزاحمت ها همچنان ادامه خواهد داشت.
فلاحت پیشه درباره پشتیبانان آشکار و پنهان
گروه های تروریستی فعال در حوادث اخیر سوریه گفت: غیر از ایران، روسیه و دولت مرکزی سوریه که از ثبات در سوریه حمایت می کنند، آمریکا، عربستان، قطر و به ویژه رژیم صهیونیستی تحرکات مشکوکی در سوریه دارند و کماکان سیاست تهدید و تجزیه سوریه را پیش می برند تا امتیازات سیاسی مورد علاقه خودشان را بگیرند.
وی تصریح کرد: برای حل این بحران و جلوگیری از این تحرکات مشکوک، کار اصلی را ایران، روسیه و سوریه انجام داده اند و بعد از این هم باید در حوزه میدانی ساختار سیاسی منسجمی در سوریه شکل بگیرد و تا زمانی که امنیت ملی سوریه مانند آن چیزی که حشدالشعبی در عراق تثبیت کرد، توسط ارتش و نیروهای مردمی سوریه تثبیت نشود، شاهد این ناآرامی ها خواهیم بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 74 = 79