قاچاقچیان سیگار 6.1 میلیارد ریال جریمه شدند

مشروح خبر

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه، از محکومیت 6 میلیارد و 162 میلیون ریالی پنج عامل قاچاق سیگار در سه پرونده خبر داد.
به گزارش باختر، داریوش جودکی در گفت و گو با ایرنا گفتت: با کشف محموله یک میلیون و 480 هزار نخ انواع سیگار خارجی توسط اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی کرمانشاه و ارسال گزارش به تعزیرات حکومتی، شعبه هشتم ویژه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعزیرات کرمانشاه رسیدگی به پرونده را به عهده گرفت.
وی افزود: با احراز تخلف، سه متهم پرونده را به پرداخت چهار میلیارد و 85 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم و حکم به ضبط محموله به نفع دولت صادر کرد.
وی اظهار داشت: در پرونده دیگری، شعبه پنجم مبارزه با قاچاق کالا و ارز این اداره، متهم قاچاق 315 هزار و 600 نخ سیگار خارجی را طبق ماده 18 از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به ضبط کالای مکشوفه و پرداخت 361 میلیون ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی کرمانشاه با اشاره به کشف 184 هزار و 300 نخ انواع سیگار خارجی توسط نیروی انتظامی پلیس آگاهی اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز کرمانشاه در محور بیستون از یک خودرو سواری، گفت: متهم این پرونده پس از احراز تخلف در شعبه رسیدگی کننده، به ضبط محموله و پرداخت یک میلیارد و 716 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
استان کرمانشاه 371 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد که صادرات و واردات کالا در این استان از طریق
2 مرز رسمی و 6 بازارچه مرزی انجام می شود.
قاچاق کالا یکی از معضلات اجتماعی استان های مرزی است که از مبادی غیر رسمی وارد کشور می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

+ 29 = 37