قول ویژه شهرداری به مردم کرمانشاه؛ بازاریان همراهی کنند پیاده راه مدرس را 6 ماهه تحویل می‌دهیم

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه از شروع پروژه پیاده راه سازی خیابان «مدرس» تا پایان امسال خبر داد.
محسن ارجمندی، دیروز(25 آبان) در جمع خبرنگاران در تشریح اقدامات صورت گرفته در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه، گفت: با توجه به شرایط ترافیکی شهر اولویت‌ها و برنامه هایی برای امسال تعریف شد که مهم ترین آن رفع نقاط حادثه خیز شهری بود.
به گزارش باختر وبه نقل از ایسنا، ارجمندی افزود: متاسفانه آمار فوتی های تصادفات درون شهری در شهر کرمانشاه بالاست، بطوری که سال گذشته بیش از 100 نفر در شهر کرمانشاه جان خود را در این تصادفات از دست دادند و برای همین رفع نقاط حادثه خیز جهت کاهش این آمار در اولویت کار قرار گرفت.
ارجمندی از شناسایی 19 نقطه حادثه خیز در شهر کرمانشاه خبر داد و افزود: هر یک از این نقاط بطور میانگین پنج نفر تلفات داشتند و در همین راستا اقداماتی در جهت رفع این نقاط در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: در گام اول بحث اصلاحات هندسی این نقاط انجام شد که بجز یکی دو مورد، اصلاح هندسی تمام نقاط انجام شده است. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: آرام سازی اقدام دیگری بود که در جهت رفع این نقاط حادثه خیز انجام شد و تقریباً آرام سازی تمام نقاط به پایان رسیده است.
ارجمندی از نرده گذاری برخی از نقاط حادثه خیز شهر هم خبر داد وافزود: نرده ها خریداری شده و آماده نصب است که به تدریج انجام می شود.
وی احداث پُل عابر پیاده را از دیگر راهکارهای رفع خطر برخی نقاط حادثه خیزِ شهر عنوان کرد وافزود: فراخوان داده شده و به زودی دو پُل عابر پیاده احداث می شود. تکمیل و بازسازی تابلوهای مسیر در سطح شهر هم راهکار دیگری در همین راستاست که به زودی این کار هم انجام می شود.
ارجمندی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته در جهت رفع نقاط حادثه خیز شهر، تلفات انسانی تصادفات درون شهری کرمانشاه در هفت ماهه امسال 50 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر شده است.
تمام اتوبوس های کرمانشاه بهار سال آینده «فرسوده» می شوند

جذب اعتبار 40 میلیارد تومانی برای خرید اتوبوس
وی در ادامه با اشاره به فرسودگی 70 درصد ناوگان اتوبوسرانی شهر کرمانشاه گفت: متاسفانه این مشکل سراسری است، چرا که در دولت جدید هیچ اعتباری برای خرید اتوبوس به شهرداری ها اختصاص داده نشده و همه اتوبوس ها خرید سال های گذشته است که 70 درصد آنها در سراسر کشور فرسوده شده اند.
وی افزود: ناوگان اتوبوسرانی کرمانشاه هم فرسودگی بالایی دارد و تا اردیبهشت سال آینده تمام ناوگان اتوبوسرانی کرمانشاه که شامل 220 دستگاه اتوبوس شهری است، به سن فرسودگی می رسند.
ارجمندی خاطرنشان کرد: خوشبختانه امسال 40 میلیارد
تومان از محل فروش اوراق برای خرید اتوبوس اعتبار گرفته ایم که همگی صرف خرید اتوبوس برای مسیر خیابان «مدرس» خواهد شد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: از طرفی پیگیری های بسیاری برای دریافت تسهیلات نوسازی انجام داده ایم که و قرار بر این است که تسهیلات با سود چهار درصد برای نوسازی اتوبوس های شهر دریافت کنیم.
وی افزود: در سایر شهرهای کشور دریافت این تسهیلات و بازپرداخت اقساط آن توسط مالکان اتوبوس انجام می شود، اما در کرمانشاه به دلیل پایین بودن درآمد رانندگان اتوبوس دریافت این تسهیلات به صرفه نیست، برای همین شهردار کرمانشاه تصمیم گرفتند شهرداری این تسهیلات را برای نوسازی ناوگان گرفته و اقساط آن را پرداخت کند.
وی افزود: سهمیه کرمانشاه برای دریافت این تسهیلات 150 فقره است که در حال حاضر با توجه به فرسودگی 70 درصد ناوگان کفایت می کند.
ارجمندی خاطرنشان کرد: در بحث واگذاری اتوبوس های جدید به مالکان آنها، باید مالکان 12.5 درصد قیمت اتوبوس را پرداخت کرده و باید پنج سال اضافه تر در اختیار ناوگان حمل و نقل درون شهری کرمانشاه باشند که با 10 سالی که از گذشته داشته اند (در بحث واگذاری اتوبوس ها در دهه 80 به بخش خصوصی، هر یک از رانندگان می بایست 10 سال برای ناوگان کار کنند) مجموعا 15 سال می شود.
سامانه الکترونیکی حمل بار راه اندازی می شود
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه در ادامه از راه اندازی سامانه الکترونیکی حمل بار در کرمانشاه بصورت پایلوت کشور خبر داد وافزود: این طرح برای اولین بار در کرمانشاه اجرایی خواهد شد و با راه اندازی این سامانه هریک از افراد می توانند بصورت تلفنی یا از طریق سامانه برای حمل بار خود درخواست دهند.
وی افزود: در حال حاضر بانک اطلاعاتی رانندگان در دست تهیه است و نرم افزار این طرح هم توسط مشاور در حال طراحی است و با استفاده از این نرم افزار، افراد خودروی حمل بار را مشخص کرده و هزینه ها هم مشخص است و به راحتی می توانند برای حمل بار خود درخواست دهند.
راه اندازی «کارت بلیت الکترونیکی» در اتوبوس های شهر تا پایان سال
ارجمندی در ادامه از راه اندازی کارت بلیت الکترونیکی اتوبوس در کرمانشاه تا پایان سال جاری خبر داد وافزود: مقدمات کار در حال انجام است و فراخوان آن داده شده و به زودی کل ناوگان اتوبوسرانی به دستگاه «پوز» متصل می شود.
وی افزود: در خصوص تاکسی ها باید سیستم بارکُد QR راه اندازی شود که قدری زمان بر است.
معاون حمل و نقل و ترافیک درون شهری کرمانشاه در ادامه با اشاره به خرید دوربین های نظارتی گفت: در حال حاضر 20 دوربین نظارتی در سطح شهر داریم و قرار است 70 دستگاه دوربین دیگر اضافه شود که هم اکنون عملیات نصب آن در 50 نقطه در حال انجام است و امسال به شبکه وصل می شود و مابقی در سال آینده انجام خواهد شد.وی با اشاره به وجود 10 دستگاه دوربین ثبت تخلف در سطح شهر گفت: در حال حاضر برای خرید 170 دستگاه دوربین مورد نیاز، 100 میلیارد تومان اعتبار می خواهیم.
این مسئول افزود: فراخوان خرید این دوربین ها داده شده و سرمایه گذار هم پای کار است و این کار نیز پیگیری می شود.
پیاده راه سازی «مدرس» امسال کلید می خورد بزرگترین پیاده راه کشور را 6 ماهه تحویل می دهیم
ارجمندی در ادامه به پروژه پیاده راه مدرس اشاره و با اشاره به طول 1800 متری این پروژه، از آن به عنوان بزرگترین پیاده راه کشور یاد کرد.
وی با اشاره به مزایای متعدد این طرح گفت: بیشتر از مردم شهر، نفع این طرح متوجه کسبه است. تجربه پیاده راه سازی در محدوده مراکز تجاری در کشور نشان می دهد که رونق کسب و کار کسبه بیشتر می شود.
ارجمندی با اشاره به استقبال مردم از این طرح گفت: بیشترین سود این طرح نصیب کسبه می شود و شاهد رونق کسب و کار این محدوده خواهیم بود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: کرمانشاه یک کلانشهر است و باید شاخصه ها و ویژگی ها یک کلانشهر را داشته باشد و این حق مردم کرمانشاه است که وضعیت شهرشان بهتر شود.
ارجمندی خاطرنشان کرد: پروژه پیاده مدرس به طول 1800 متر از میدان آزادی تا میدان انقلاب اجرایی می شود و در کنار پیاده راه، مسیر BRT هم در وسط خیابان مدرس در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه اعتبارات طرح تامین شده، گفت: طبق برنامه زمانبندی با شروع پروژه، نهایتا ظرف چهار تا شش ماه کل پروژه شامل پیاده راه سازی و راه اندازی خط BRT انجام می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

یک پاسخ

  1. این اقدام موثری است که باید سالها پیش و قبل از ایجاد انبوه مراکز تجاری بدون کارشناسی ( با بازسازی و زیباسازی همین بافت سنتی بناهای موجود در خیابان مدرس ) به ثمر می رسید . قطعا حفظ اصالت بافت سنتی در مرکز شهر کرمانشاه بعنوان نماد هویت و قدمت کلانشهر کرمانشاه در توسعه گردشگری و افزایش رشد اقتصادی کسبه محل و شهر و استان نقش مثبتی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

26 + = 28