مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي: تا پايان سال به هر كاميون دو حلقه لاستيك ديگر داده مي شود

IMG_20181215_124418
مشروح خبر

IMG_20181215_124418

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمانشاه از جابه جايي روزانه 20 هزار نفر و 10 هزار تن بار توسط ناوگان مسافربري و باربري استان خبر داد.
مهندس فريبرز كرمي با حضور در دفتر روزنامه باختر اظهاركرد: حمل و نقل براي هر جامعه اي همچون خون و رگ براي بدن انسان مي ماند و آنقدر حساسيت اين كار بالاست كه تنها كافي است چند ساعت و يا يك روز شريان حمل و نقل از حركت بيستد، آنگاه همگان شاهد اخلال در نظم زندگي روزمره شان خواهند بود.
وي ادامه داد: در حال حاضر 14 هزار دستگاه كاميون فعال در سطح استان داريم كه تا كنون 30 هزار حلقه لاستيك يارانه اي بين آنها توزيع شده است و با توجه به پيگيري هاي استاندار كرمانشاه قرار شده كه تا پايان سالجاري 20 هزار حلقه لاستيك ديگر نيز به كاميون داران استان اختصاص يابد.
كرمي خاطرنشان كرد: بر اين اساس تا قبل از نوروز به هر كدام از كاميون هاي فعال در استان يك جفت لاستيك ديگر نيز داده مي شود.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمانشاه گفت: اين لاستيك هاي حواله اي با بازار آزاد بين 30 تا 40 درصد كاهش قيمت دارد.
وي در ادامه با اشاره به مشكلاتي كه گريبانگير حمل و نقل ميني بوسي شده است، گفت: در بخش حمل و نقل ميني بوسي با وجود ارائه تسهيلات بسياري براي نوسازي ناوگان متاسفانه استقبال چنداني از سوي رانندگان صورت نگرفته است، چون مسافر چنداني ندارند و تقريبا مي توان چنين گفت كه حمل و نقل ميني بوسي از دور خارج شده است.
كرمي يادآور شد: تا چند سال پيش به صورت ميانگين در طول يكسال بالغ بر 12 ميليون مسافر توسط ناوگان حمل و نقل استان جابه جا مي شد كه اين عدد الان به چهار ميليون در سال كاهش يافته است.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمانشاه گفت: در تمام دنيا گران ترين سيستم حمل و نقل متعلق به سفر با وسيله شخصي است اما در ايران اين موضوع كاملا برعكس است يعني ارزان ترين سيستم حمل و نقل همان سفر با خودروي شخصي است.
وي افزود: روزانه به صورت ميانگين 180 اتوبوس از استان كرمانشاه به ديگر نقاط كشور تردد مي كند كه 100 مورد آن به تهران رفته و 80 اتوبوس ديگر به ساير نقاط كشور كار حمل و نقل مسافرين را انجام مي دهند.
كرمي تاكيد كرد: با هر اتوبوس و شركت حمل و نقل مسافربري كه خارج از ترمينال اقدام به سوار كردن مسافر كند برخورد جدي خواهد شد.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمانشاه گفت: متاسفانه شرايط حال حاضر حمل و نقل عمومي در كشور به گونه اي است كه هيچ سرمايه گذاري حاضر به سرمايه گذاري در اين بخش نيست. به طور مثال قيمت يك اتوبوس بين 1.8 تا دو ميليارد تومان است و با توجه به اينكه مسافر چنداني هم ندارد سرمايه گذاري در آن اصلا به صرفه نيست.
وي در ادامه اين گفت و گو به بحث روشنايي در جاده ها پرداخت و گفت: بر اساس قانون وظيفه ما فقط تعمير و نگهداري روشنايي جاده هاست و متاسفانه از دست سارقيني كه اقدام به سرقت تاسيسات برق روشنايي جاده ها مي كنند به ستوه آماده ايم.
كرمي همچنين در خصوص فعاليت هاي راهداري استان گفت: هر ساله در آستانه فصل زمستان بیش از هزار تن شن و نمک خریداری می کنیم تا در مواقع لزوم برای بازگشایی محورها و جاده های استان استفاده کنیم.
استفاده از شن و نمک در محورها و گردنه های برفگیر استان براساس استانداردهای لازم صورت می گیرد تا لطمه ای به جاده ها وارد نکند.
وی با اشاره به استقرار 50 اکیپ ثابت و سیار با 450 نیرو در سطح جاده های استان، عنوان کرد: همچنین 38 راهدارخانه ثابت و 10 راهدارخانه سیار فصلی در این ایام فعال خواهند بود. 380 دستگاه ناوگان سبک و سنگین برای باز نگه داشتن راه ها و برف روبی به موقع، جاده های کرمانشاه را در فصل زمستان پوشش خواهند داد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

8 + 1 =