مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان: راهداری کرمانشاه آماده میزبانی از گردشگران است

SONY DSC

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: این اداره کل در 2 بخش حمل و نقل مسافر و ایمن سازی جاده ها برای میزبانی از گردشگران در استان آماده است.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا ، بهمن خسروانی افزود: با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان و آغاز موج اول سفرهای تابستانی در 2 بخش حمل و نقل مسافر و ایمن سازی جاده ها اقدامات لازم توسط این اداره کل انجام شده و برای میزبانی و جابجایی مسافران آمادگی کامل داریم.
وی تعداد ناوگان عمومی فعال استان را 210 دستگاه اتوبوس، 985 دستگاه مینی بوس و 787 دستگاه خودرو سواری ذکر کرد.
وی با بیان اینکه 70 شرکت مسافربری اکنون در استان فعال است، گفت: از این تعداد، 33 شرکت در بخش حمل و نقل اتوبوس،27 شرکت در حمل و نقل مینی بوس و 10 شرکت در بخش سواری فعالیت دارند.
وی همچنین به اقداماتی نظیر بررسی و سرکشی بر وضعیت مجتمع ها، رستوران ها و نمازخانه های بین راهی و آماده سازی و تجهیز پاسگاه های پلیس راه اشاره کرد و افزود: تعداد 27 باب مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی آماده خدمات رسانی به کاربران جاده ای هستند.
وی با تاکید بر اهمیت نقش مدیر فنی بر سلامت سفر گفت: با توجه به اینکه شرکت های مسافری مجاز به صدور صورت وضعیت برای وسایل نقلیه فاقد گواهی معتبر نمی باشند، مالکان ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری مکلف هستند با مراجعه به مراکز معاینه فنی و طی مراحل لازم نسبت به دریافت گواهی مربوطه اقدام نمایند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه همچنین سلامت جسمی و روحی رانندگان در انجام سفرهای بین شهری و تاثیر آن را در کاهش مخاطرات جاده ای امری ضروری دانست و افزود: به منظور حصول اطمینان از سلامت رانندگان حرفه ای و در راستای تامین و ارتقای ایمنی سفرهای بین شهری انجام معاینات مربوطه و دریافت تاییدیه سلامت از سوی مراکز طب کار توسط رانندگان امری مهم و لازم است.
خسروانی افزود: اعتبار کارت سلامت برای رانندگان تا سن 40 سال، 2 سال و برای رانندگان بالای 40 سال یک سال می باشد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین اقداماتی نظیر لکه گیری جاده ها، تجهیز محورها به تابلوهای هشداردهنده، اطلاع رسانی و ترافیکی، نصب و مرمت چراغ های چشمک زن، رنگ آمیزی، خط کشی و بهسازی و مرمت روشنایی حاشیه راه ها از دیگر اقدامات صورت گرفته بخش راهداری این مجموعه در راستای ایمن سازی راه ها و تسهیل سفر می باشد.
وی با ابراز امیدواری از جلب رضایت بیش از پیش مسافران و میهمانان تابستانی گفت: مسافران و کاربران جاده ای
می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی شرکتها، رانندگان و یا مشکلات موجود در جاده ها این اداره کل را از طریق ارسال پیام به سامانه 3000143 ، تلفن گویای 38222446 و یا مراجعه حضوری به دفتر نمایندگی اداره کل در پایانه شهید کاویانی شکایات، انتقادات و یا پیشنهادات خود را مطرح و پیگیری نمایند.
استان کرمانشاه در مجموع بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.
استان کرمانشاه یکی از مقاصد گردشگری غرب کشور است که علاوه بر مساجد تاریخی و جاذبه های طبیعی بسیار زیاد و دلنواز بیش از 2 هزار و 200 اثر تاریخی ثبت ملی شده در این استان وجود دارد.
مجموعه تاریخی طاق بستان، محوطه باستانی بیستون، معبد آناهیتا و سنگ نوشته و نقش برجسته آنوبانی نی با چهار هزار و 800 سال قدمت در سرپل ذهاب از مهمترین آثار تاریخی استان است.
براساس آثار موجود تاریخی، کرمانشاه 100 هزار سال قدمت دارد و بخش کوچکی از شاهکارهای خلقت پروردگار را
می توان در این استان زیبا به چشم دید.
نوروز امسال بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی از جاذبه های طبیعی و تاریخی استان کرمانشاه دیدن کردند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 2 =