مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه : بازسازی اماکن ورزشی تخریب شده از زلزله به زودی آغاز می‌شود

مشروح خبر

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه بابیان اینکه تاکنون اماکن ورزشی تخریب شده از زلزله 7.3 ریشتری استان مرمت نشده‌اند، گفت: بزودی عملیات بازسازی این اماکن آغاز خواهد شد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، ارسلان حسینی درنشست با مربیان فعال ورزش بانوان منطقه اورامانات، با بیان اینکه میزان سرانه ورزشی برخی از شهرستان های منطقه اورمانات شرایط بسیار خوبی دارد، اظهار کرد: شرایط و امکانات برای ورزش کردن در این مناطق نسبت به گذشته مهیاتر شده است.
وی ایجاد امید در جامعه را یک ضرورت خواند و گفت :
دولت درحد توان زیرساخت های ورزشی مناسبی را در شهرستان های استان ایجاد کرده، اما متاسفانه گاهی مشاهد می شود از این زیرساخت ها استفاده مطلوبی نمی‌شود.
مدیرکل ورزش وجوانان استان کرمانشاه به نقش هیات های ورزشی در جذب حمایت های مالی برای توسعه ورزش استان اشاره کرد و افزود: از هیات های ورزشی انتظار داریم به نقش خود در این زمینه آگاه و به خوبی آن را ایفا کنند و به عنوان بخش غیردولتی در این عرصه جدی تر وارد عرصه شوند.
وی بااشاره به عدم مرمت سالن های ورزشی آسیب دیده
از زلزله 21 آبان سال گذشته، عنوان کرد: روند قانونی لازم در این زمینه صورت گرفته و پس ازمبادله موافقت نامه ها اقدامات عمرانی و فنی برای بازسازی اماکن تخریب شده آغاز خواهد شد.
حسینی همچنین از اختصاص 800 میلیون ریال اعتبار
برای توسعه ورزش بانوان در اورامانات خبرداد.
توسعه ورزش استان درگرو همکاری همه دستگاه ها است
شهاب نادری نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه توسعه نشاط اجتماعی و سلامت در گرو توسعه ورزش است، افزود: توسعه ورزش نیز در گرو همکاری و هم افزایی همه دستگاه‌های اجرایی است و باید شرایط استفاده از تمامی ظرفیت ها و امکانات ورزشی شهرستان ها برای علاقمندان مهیا باشد.
نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی از اداره کل ورزش وجوانان استان کرمانشاه خواست برای کمک به توسعه ورزش در اورامانات
به هرکدام از شهرستان های این منطقه 200 میلیون تومان اعتبار اختصاص دهد.
کمبود فضای تمرینی در برخی رشته های ورزشی همچون فوتبال و فوتسال، عدم حمایت مالی کافی در سطح شهرستان ها از تیم های بانوان، نظارت بیشتر بر کلاس های مربیگری، تعطیلی برخی
سالن های ورزشی ثلاث و جوانرود به دلیل
زلزله و تخریب های ناشی از آن، تعطیلی رشته ورزشی بسکتبال در جوانرود، حقوق‌ و بیمه
مربیان فعال، کمبود وسیله نقلیه برای اعزام به مسابقات ورزشی، کمبود سرانه ورزشی ویژه
بانوان و نیاز به تجهیزات ورزشی در رشته های ورزشی مختلف از جمله موارد و نیازهای مطرح شده از سوی مربیان فعال ورزش بانوان منطقه اورامانات
در این نشست بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − دو =

17 + = 19