متکدی

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرمانشاه از جمع آوری متکدیان شهر در آستانه عید نوروز خبر داد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، علیرضا بهرامی، با اشاره به شروع طرح جمع آوری متکدیان از 20 اسفند، گفت: بحث جمع آوری متکدیان در طول سال انجام می شود، اما در ایام نوروز با توجه به حضور گردشگران طرح جمع آوری ضربتی این افراد صورت می گیرد.
وی افزود: امسال نیز این طرح از 20 اسفند شروع شده و تا 20 فروردین ماه ادامه دارد و تمرکز جمع آوری متکدیان در محدوده تفرجگاه ها، پارک ها، بوستان ها، محدوده هتل ها و سرچهارراه ها خواهد بود.
بهرامی با بیان اینکه افراد جمع آوری شده به اردوگاه چشمه سفید منتقل می شوند، گفت: ظرفیت اسمی این اردوگاه 120 نفر است، اما هم اکنون 210 نفر دراین اردوگاه نگهداری می شوند.
وی افزود: در این اردوگاه کار غربالگری متکدیان انجام می شود و آنهایی که معتاد متجاهر هستند تحویل مرکز ماده 16 شده و آنهایی که سالم بوده و خانواده داشته باشند، تحویل خانواده هایشان می شوند.
بهرامی تصریح کرد: مابقی افراد بی خانمان به کمیته امداد امام خمینی(ره) جهت تحت پوشش قرار گرفتن معرفی می شوند.
وی یادآور شد: اگر معتادی نیز از شهرهای دیگر به کرمانشاه آمده باشد به شهرهای مربوط فرستاده می شود.
به گفته مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرمانشاه بیش از 90 درصد متکدیان جمع آوری شده معتاد هستند که عمده این افراد تحویل مرکز ماده 16 می شوند.
بهرامی با بیان اینکه 60 درصد معتادان متجاهر و متکدیان جمع آوری شده تکراری هستند، گفت: متاسفانه این افراد بعد از جمع آوری و مدتی نگهداری در اردوگاه ها دوباره به چرخه برمی گردند که باید در این زمینه چاره اندیشی از سوی مسئولان ذیربط انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *