مدیر نظارت بر دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مطرح کرد: پیش بینی صدور مجوز تاسیس ۴۰ داروخانه جدید در کرمانشاه

مشروح خبر

مدیر نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: پیش بینی می شود طی امسال ۴۰ مجوز تاسیس داروخانه جدید در استان صادر شود.
به گزارش باختر و به نقل از مهر، حسین رضا پور در نشست خبری از تشکیل ۱۲ جلسه کمیسیون و ۴۱ محصول فنی جدید و نیز صدور ۳۲ مجوز تأسیس داروخانه طی سال قبل خبر داد و اظهار داشت: ۲۵ مورد از این داروخانه‌ها مربوط به مرکز استان بوده همچنین چهار شرکت پخش دارویی به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که از این تعداد ۳۹ شرکت داروهای مورد نیاز داخل استان و10شرکت داروهای خارج استان را تأمین کرده‌اند.
وی با بیان اینکه ۱۶۵۰ بازرسی از مراکز داروخانه‌ای و شرکت‌های توزیع دارو به عمل آمد
گفت: در سال قبل میانگین بازرسی از داروخانه
دو مورد در طول سال بود اما درصدد هستیم این تعداد امسال به هفت مورد برسد.
مدیر نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با تاکید بر اینکه در طول نوروز تنها دو مورد کمبود دارویی گزارش که به سرعت تأمین شد افزود: در آن ایام در کنار داروخانه‌های شبانه روزی تعدادی داروخانه معین نیز دیده شد.
وی با تاکید بر اینکه پیش بینی صدور تأسیس ۴۰ مجوز جدید داروخانه طی سال جاری را داریم گفت: سال قبل با موضوع تخفیف هزینه دارویی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک هزینه به بیماران صعب العلاج پرداخته شد.
رضا پور با بیان اینکه داروخانه‌های توزیع کننده داروهای خاص در استان پراکنده هستند افزود: امسال ۳۱ مورد داروخانه در سطح استان داریم که نسبت به توزیع داروهای خاص اقدام می‌کنند.
وی با تاکید بر اینکه موردی از کمبود دارویی در استان دیده نشده گفت: مردم همکاری کنند تا دارو طبق سهمیه در اختیار قرار گیرد و از انبار دارو در منزل پرهیز کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 10 =

2 + 2 =