مدیر کل بودجه شهرداری کرمانشاه عنوان کرد؛ بودجه 3000 میلیاردی شهرداری روی میز شورا

N83156931-72755738
مشروح خبر

لایحه بودجه سه هزار میلیارد تومانی شهرداری کرمانشاه تحویل شورای شهر شد.
به گزارش باختر، علی جمور مدیرکل بودجه شهرداری کرمانشاه در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه بر اساس قانون تا 30 دی ماه فرصت ارائه لایحه بودجه به شورای شهر است، گفت: امسال به دلیل شرایط کرونایی فرصت تحویل بودجه تا 15 بهمن تمدید شد و ما پیش از این موعد و در روز 14 بهمن لایحه بودجه را تحویل شورا دادیم.
جمور با اشاره به رشد چشمگیر رقم لایحه بودجه سال آینده شهرداری کرمانشاه، گفت: رقم بودجه امسال شهرداری 1300 میلیارد تومان است که در لایحه بودجه سال آینده این رقم به سه هزار میلیارد تومان افزایش داده شده است.
وی در خصوص چرایی این میزان افزایش، گفت: در هشت ماهه امسال تحقق 114 درصدی بودجه را داشتیم و حدود 1500 میلیارد تومان درآمد کسب کردیم و توانایی شهر و شهرداری بیش از این میزان است.
جمور گفت: از طرفی برای سال آینده 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت در لایحه بودجه پیشنهاد شده که از این میزان 200 میلیارد تومان آن سهم نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و 500 میلیارد تومان آن نیز جهت فاز یک پروژه قطار شهری کرمانشاه است.
وی افزود: همچنین برای سال آینده قرار است 200 میلیارد تومان کمک بلاعوض از سوی دولت جهت تزریق به پروژه قطار شهری دریافت کنیم، البته دریافت این مبلغ منوط به اختصاص همین میزان اعتبار از سوی شهرداری است.
مدیرکل بودجه شهرداری کرمانشاه با اشاره به رشد چشمگیر اعتبارات عمرانی شهر در لایحه بودجه 1400 شهرداری، گفت: طبق قانون حداقل 40 درصد بودجه باید به بخش عمرانی و حداکثر 60 درصد به بخش جاری اختصاص یابد، اما در لایحه بودجه بسیار فراتر از این میزان به بحث بودجه عمرانی اختصاص داده ایم.
وی افزود: در لایحه بودجه سال آینده 71.5 درصد رقم بودجه به بخش عمرانِ شهر و تنها 28.5 درصد به بخش هزینه های جاری شهرداری اختصاص داده شده است.
جمور قطار شهری کرمانشاه، تقاطع مادر و سپاه و آسفالت معابر شهری را از جمله مهمترین پروژه های عمرانی لایحه بودجه سال آینده شهرداری کرمانشاه عنوان کرد و افزود: پروژه آسفالت معابر امسال بصورت جهادی اجرا و سطح بسیاری معابر آسفالت و لکه گیری شد و سال آینده هم با توجه به افزایش قیمت ها رقم بیشتری را به بحث آسفالت معابر اختصاص داده ایم تا مشکلات شهر در این حوزه رفع شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

+ 74 = 76