مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه مطرح کرد: ایجاد خط تنسیق و بکارگیری ۶۰ دیده‌بان برای مقابله با حریق

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: ایجاد جاده دسترسی، خط تنسیق و بکارگیری ۶۰ نفر دیده‌بان از اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با حریق در مراتع و جنگل‌های استان است.
به گزارش باختر و به نقل از مهر، مراد شیخ‌ویسی اظهار داشت: بارندگی‌های بهار امسال پوشش جنگلی و مرتعی مناسبی را در استان کرمانشاه گسترانده است و مردم نیز باید مراقب جنگل ها و مراتع باشند و با رعایت نکات ایمنی از آتش سوزی این مناطق جلوگیری کنند.
وی بیان کرد: بیش از ۷۰ درصد از مساحت استان کرمانشاه را منابع طبیعی تشکیل می‌دهد، ۷۲۰ هزار هکتار جنگل عمدتاً از نوع جنگل‌های بلوط و یک میلیون و ۱۵۰ هزار هکتار مرتع می باشد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: باتوجه به پوشش بسیار خوبی که وجود دارد در برخی از مناطق ما هنوز دام نرفته و این جای نگرانی هست که در فصل تابستان آتش سوزی اتفاق بیفتد.
شیخ ویسی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در سطح استان گفت: آتش بر، جاده دسترسی، خط تنسیق و خرید برخی از امکانات و به کارگیری بیش از ۶۰ نفر دیده بان از اقدامات انجام شده است و شهروندان در صورت دیدن حریق در مراتع و جنگل ها سریعاً به شماره ۱۵۰۴اطلاع دهند تا جنگل بانان ما حور پیدا کنند.
وی با بیان اینکه ۱۵ درصد آتش سوزی ها از پسچر مزارع سرایت می کند، گفت: آتش سوزی بعد از برداشت محصول شروع می شود و لذا باید از آتش زدن پسچر مزارع جلوگیری شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 70 = 76