مراسم نمادین اهداء هنرکارت به هنرمندان کرمانشاهی برگزار شد

158625011
مشروح خبر

مراسم نمادین اهداء هنرکارت به تعدادی از هنرمندان استان ویژه اعضای صندوق اعتباری هنر ، با حضور استاندار، خوش اقبال(معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار) و شهرستانی (به نمایندگی از امام جمعه کرمانشاه) و فاضلی(مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی) روز شنبه
(2 اسفند) برگزار شد.
به گزارش باختر و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در این مراسم اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید اقدامات زیرساختی و زیربنایی در حوزه ارتقاء شاخص های فرهنگی و رسانه ای در حال اجرا بوده و هست که بحث توزیع هنر کارت ها در بین هنرمندان یکی از آن موارد است. وی گفت: آنچه که جامعه را می سازد فرهنگ است، بحث فرهنگی در هر جامعه ای، بسیار عمیق و زیرساختی است. اگر دنبال توسعه هستیم باید فرهنگ را دریابیم و فرهنگ را بیش از پیش توسعه دهیم. فاضلی در ادامه گفت: جلسه امروز ما برای تجلیل از کسانی است که در این مسیر گام برداشته اند و این گوشه ای از زحمات دولت در این حوزه است.
وی ادامه داد: از دکتر صالحی(وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی) و دکتر سیدزاده(مسئول صندوق اعتباری هنر) تشکر ویژه دارم طی پیگیری های ایشان با سازمان مدیریت و برنامه ریزی، این اتفاق مهم برای اصحاب رسانه و هنرمندان در سراسر کشور صورت گرفت که مبلغ 2 میلیارد و 685 میلیون تومان در این زمینه به هنرمندان استان اختصاص داده شد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در خصوص تعداد اعضاء اظهار داشت: صندوق اعتباری هنر کرمانشاه در حال حاضر ۲۱۰۰ نفر عضو دارد که تاکنون تعداد 835 قطعه کارت هنر به استان ارسال گردیده که 300 نفر از هنرمندان و اصحاب رسانه استان کارت خود را از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دریافت نموده اند.فاضلی از حمایت همیشگی وزیر محترم و همچنین تلاش همکاران خود در حوزه های مختلف و به ویژه واحد بیمه هنرمندان تقدیر و تشکر کرد.
استاندار کرمانشاه نیز ضمن ابراز خرسندی از این اتفاق اظهار داشت: در ابتدا تشکر ویژه دارم از دکتر صالحی، وزیر ارزنده ارشاد اسلامی و مدیرکل پرتلاش فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاران ایشان به دلیل این حرکت ارزشمندی که در خصوص طرح هنر کارت در سراسر کشور و با این وسعت انجام گرفت. بازوند گفت: از آنجا که همگی استحضار دارید ویروس کرونا در تمام دنیا و به همه از دولت و دولتمردان گرفته تا تمام اقشار مختلف مردم خسارت های فراوانی وارد کرد که هنرمندان از این امر مستثنا نبوده و بسیار متضرر شدند و در این شرایط سخت اقتصادی تحریم و غیرفعال شدن خیل عظیم هنرمندان در کشور؛ طرح هنر کارت بسیار اقدام مثبت و مناسبی بود که با جدیت توسط وزیر محترم فرهنگ و ارشاد و مسئول صندوق اعتباری هنر صورت گرفت. وی در ادامه در خصوص خطر ورود ویروس کرونای انگلیسی به استان ابراز نگرانی کرد و افزود: از شما هنرمندان و اصحاب رسانه همیشه هوشیار و آگاه می خواهم که نسبت به روشنگری بیشتر مردم نسبت به خطرات این بیماری با مسئولین همکاری کنید. در پایان به 15 نفر از هنرمندان و اصحاب رسانه استان به صورت نمادین کارت هنر صندوق اعتباری هنرمندان اهدا گردید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

38 + = 47