مردم رعایت کنند در روزهای سرد «قطعی گاز» نخواهیم داشت

741441
مشروح خبر

741441

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه از تامین گاز پایدار برای فصل سرما در استان خبر داد و گفت: میانگین مصرف روزانه گاز در روزهای سرد سال در استان به 14 میلیون مترمکعب می‌رسد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، سیروس شهبازی با اشاره به کاهش دمای هوا و استفاده مردم از وسایل گرمایشی، اظهار کرد: مشکلی برای تامین گاز پایدار مورد نیاز مردم در فصل سرما نداریم و زیرساخت‌های گازرسانی استان برای این فصل تقویت شده است.
وی پیش‌بینی کرد، در صورتی‌که مردم مصرف بهینه گاز را در دستور کار قرار دهند در فصل سرمای پیش رو قطعی گاز نداشته باشیم.
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با بیان اینکه اوایل سال گذشته یک خط 20 اینچی به خطوط تامین گاز استان کرمانشاه اضافه شد، یادآوری کرد:
با تامین این زیرساخت‌ها در سال‌ گذشته هیچ قطعی گازی در کرمانشاه نداشتیم.
به گفته این مسئول، کار اورهال ایستگاه‌ها و تجهیزات و همچنین آماده‌باش اکیپ‌های حوادث و تعمیرات نیز انجام شده است.
وی از افزایش سهم مصرف گاز بخش خانگی در فصل سرما هم خبر داد و اضافه کرد: در فصل گرم سال سهم بخش خانگی از مصرف گاز حدود 30 درصد است که در اوج سرما به نزدیک 70 درصد افزایش می‌یابد.
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با اشاره به وجود بیش از 550 هزار مشترک گاز در استان کرمانشاه، تاکید کرد: میانگین مصرف گاز در روزهای معمول سال یازده میلیون مترمکعب است که در فصل سرما به حدود 14 میلیون مترمکعب هم می‌رسد.
شهبازی درباره تامین گاز صنایع در فصل سرما نیز خاطرنشان کرد: اگرچه برای تامین سوخت صنایع هم مشکلی نداریم، اما از آنجایی‌که مدیریت شبکه گاز در سراسر کشور به صورت یکپارچه صورت می‌گیرد، برای اینکه در کل کشور مشکل کمبود رخ ندهد گاهی در اوج فصل سرما صنایع استان استفاده از سوخت دوم را در مقطع زمانی کوتاهی جایگزین گاز می‌کنند که از قبل هم آمادگی لازم را برای این کار دارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 11 =

8 + = 15