مزايده پتروشيمي بيستون يك هفته به تعويق افتاد/ هركس 100 ميليارد تومان نقد دارد،بسم ا…!

20427

استاندار كرمانشاه از به تعويق افتادن مزايده پتروشيمي بيستون به مدت يك هفته خبرداد.
به گزارش باختر، مهندس هوشنگ بازوند، گفت: واگذاری بلوک ۶۸ درصدی سهام پتروشیمی بیستون که قرار بود (28 آذر ماه) توسط سازمان خصوصی سازی صورت گيرد، یک هفته تمدید شده است تا همه سرمایه‌گذاران استانی هم بتوانند به سایت مراجعه کنند و نام نویسی خود را انجام دهند.
قرار بود سازمان خصوصی‌سازی بلوک ۶۸ درصدی شرکت پتروشیمی بیستون را كه سالها پيش خصوصي سازي شده بود اما به علت عدم موفقيت بخش خصوصي قبلي و بالاآوردن بدهي هاي كلان به دولت، مجددا و با وكالت از سوي سهامداران عمده روي ميز فروش بگذارد.
سازمان خصوصي سازي در اين مزايده، ۳۴۰ میلیون و ۴۹۷ هزار و ۲۵ سهم شرکت پتروشيمي بيستون را به قیمت پایه هر سهم ۵۱۴۱ ریال (جمعا معادل 175 ميليارد تومان) را به فروش گذاشته است.
بنابر آنچه كه از سوي سازمان خصوصي سازي اعلام شده، برنده اين مزايده بايد بتواند 100 ميليارد تومان از كل مبلغ را نقدا پرداخت و مابقي مبلغ را نيز در طي يكسال به حساب مالك قبلي پتروشيمي (برادران ريخته گران) واريز كند.
انتظار مي رود كه در اين واگذاري مجدد شركت پتروشيمي بيستون به بخش خصوصي، فرد يا افرادي آن را خريداري كنند كه امتحان پس داده عرصه توليد و اشتغال باشند و بتوانند چرخ هاي اين صنعت مادر استان را بهتر از گذشته به گردش درآورند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 8 =