مسمومیت 120 نفر در روستای «شیخ‌صله» ثلاث باباجانی

فرماندار ثلاث باباجانی از مسمویت 120 نفر از اهالی روستای «شیخ‌صله» این شهرستان خبر داد و گفت: هم‌اکنون ۲ تیم پزشکی با هشت دستگاه آمبولانس در منطقه مستقر است.
به گزارش باختر و به نقل از فارس،تعدادی از اهالی روستای «شیخ‌صله» شهرستان ثلاث باباجانی با علائم مسمویت به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ثلاث مراجعه کردند،خبرنگار فارس برای اطلاع بیشتر از این خبر با سراغ یدالله شکری فرماندار این شهرستان رفته است.شکری با تایید خبر مسمویت جمعی از اهالی روستای شیخ‌صله شهرستان ثلاث‌ باباجانی، اظهار داشت: هفدهم شهریورماه تعدادی مراجعات بیمارستانی از این روستا با علائم اسهال و استفراق داشته‌ایم که اکثرا کودکان هستند.
وی ادامه داد: به محض اطلاع از موضوع و مراجعات بیشتر، دستگاه‌ها وارد عمل شدند، همه اقدامات و تدابیر لازم اندیشیده شده و آب معدنی و سایر امکانات در اختیار روستائیان این منطقه قرار گرفته است.
فرماندار ثلاث‌ باباجانی حجم مراجعات ۱۲۰ نفر اعلام کرد و افزود: ۲۰ نفر از این تعداد به در مراکز درمانی استان و شهرستان‌ها همجوار اعزام شده و ۱۱ نفر هم هم‌اکنون در بیمارستان ثلاث باباجانی بستری هستند، ۸۹ نفر هم به‌صورت سرپایی تا به این ساعت مداوا شده‌اند.
وی با بیان اینکه تاکنون فوتی و بیماری با حال وخیم در این رابطه نداشته‌ایم، تصریح کرد: ۲ تیم پزشکی با هشت دستگاه آمبولانس در منطقه مستقر است، منتظر هستیم منشا آلودگی از طریق آزمایش مشخص شود به محض مشخص شدن، اقدامات موثری انجام خواهد شد.
همچنین معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص مسمومیت برخی از اهالی روستای «شیخ صله» شهرستان ثلاث باباجانی، اظهار داشت: احتمالا این مسمومیت به دلیل آلودگی آب بوده است.
ابراهیم شکیبا ادامه داد: تیمی متشکل از دانشگاه علوم پزشکی، شرکت آب و فاضلاب و هلال احمر به منظور شناسایی علل و رفع مشکل عازم روستای شیخ‌صله شده‌اند.
وی با اشاره به آبرسانی بوسیله تانکر برای مردم روستا، گفت: تا مشخص شدن نتیجه بهتر است مردم قبل از استفاده از آب آن را بجوشانند بعد مصرف کنند.
مدیرعامل آبفا استان:
آب شرب تحویلی به روستای «شیخ صله» کرمانشاه سالم است
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: آب شرب تحویلی از سوی این شرکت به روستای شیخ‌صله شهرستان ثلاث‌ باباجانی سالم است.
علیرضا کاکاوند اظهار کرد: در این چند روز نمونه برداریهایی از آب روستای شیخ صله شهرستان ثلاث باباجانی انجام شد که نتایج آزمایش نمونه‌های نشان می‌دهد آب تحویلی از سوی شرکت آب و فاضلاب هیچ مشکلی نداشته و سالم است. نتایج آزمایش نمونه هایی که از آب این روستا گرفته شده نیز مشخص خواهد
شد.
وی افزود: هنوز به طور قطع مشخص نیست علت مسمومیت برخی از افراد این روستا مصرف آب یا چیز دیگری بوده است، اما نتیجه آزمایشات نشان می دهد آب تحویلی از سوی شرکت آب و فاضلاب مشکلی نداشته است.
کاکاوند عنوان کرد: البته تعدادی از اهالی روستا به صورت غیرمجاز چاه هایی را در منازل خود حفر کرده‌اند که این چاه‌ها عمدتا در نزدیکی چاه های فاضلاب قرار دارد و این احتمال هست که علت مسمومیت این افراد استفاده از آب این چاه‌ها باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

62 + = 68